جشنواره فیلم فجر؛ باری که نمی‌برد و تخمی که نمی‌گذارد!

اما جشنواره فجر همانگونه که از نامش پیداست قرار است جشن سینمای ایران اسلامی باشد که به یمن انقلاب آن را فجر نام نهاده‌اند و هرساله هم در دهه فجر برگزار می‌شود، اما سال‌هاست که سنخیت این جشنواره در پرده ابهام حاصل از دود سیگار روشنفکرمآبان سینمای ایران قرار دارد. برزخی که این اتفاق را که قرار بود اتفاقی میمون باشد به شتر مرغی تبدیل کرده است که نه بار ما را می‌برد و نه تخمی برای ما می‌گذارد

اکران «قاعده تصادف» ویژه اصحاب رسانه

به همت «کلینیک رسانه» فرهنگسرای رسانه و مشارکت مدیریت سینما آزادی دوازدهمین اکران فیلم ویژه اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

«رسوایی» محبوب‌ترین فیلم از نظر بینندگان هفت

هدف «اخراجی ها» و «رسوایین، جدا کردن مرز دینداری کاسب کارانه از دینداری واقعی است. استقبال از فیلم هم نشان می دهد مردم با دینداری مشکل ندارند بلکه با ریاکاری مشکل دارند. البته برخی از مخالفان فیلم هم جزء همین ریاکاران هستند.هنرمند باید فرهنگساز باشد نه فرهنگ‌پذیر. هنرمند نباید به سمت ساخت آثاری برود که مخاطب می پسندد. بلکه باید آثاری بسازد که فرهنگساز هستند. سینما باید رسانه مردم نسبت به مسئولان باشد.

نمایش 7 فیلم در تعطیلات نوروز در سینماها

فیلم‌های «رسوایی» در گروه آفریقا، «حوض نقاشی» در گروه آزادی، «تهران 1500» در گروه استقلال، «قاعده تصادف» در گروه عصر جدید، «رژیم طلایی» در گروه قدس از 23 اسفندماه به عنوان اکران نوروزی روی پرده می‌روند.

بهبود روابط خانوادگی به کمک قفل فرمان

روابط بی مهابای دختران و پسران نامحرم نه تنها نهی نمی‌شود بلکه به سادگی به آن پرداخته می‌شود و در کنار تمام این برخوردها نماز هم خوانده می‌شود. هر چند به نظر می رسد این نماز از آن نمازهایی است که برای مجوز گرفتن در فیلم گنجانده شده است. اما اگر این نماز را به عنوان یکی از عناصر اصلی فیلم در نظر بگیریم نتیجه آن تئوریزه کردن اسلامی با اخلاق سکولار است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.