سینماداران با فیلم‌های فرهنگی ناسازگارند

مدیرعامل موسسه شهید آوینی ناسازگاری سینماداران با فیلم‌های فرهنگی را دلیل در نوبت اکران ماندن این دسته از آثار دانست.

ساخت «لاله» در اولویت نیست

علیرضا سربخش گفت: ما هنوز نتوانستیم یک زن مسلمان را به خوبی در سینمای ایران نشان دهیم. به نظرم‌ ساخت فیلم «لاله» در اولویت نیست.

جلوی فاجعه فرهنگی در تولیدات سینمایی را بگیرید

از هم اکنون برای جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۹۱، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم که سال آخر مسئولیت خود را طی می‌کند می‌بایست اقدامات لازم را انجام دهد، تا در برابر تولیدات ضد ارزشی کارگردانان غیر متعهد و مساله دار به موضع انفعال نیفتد و کار را از دست رفته نینگارد.

فیلم‌های اورجینال هالیودی با بهای اندک

این برنامه‌ها نه تنها خلاف شئونات جامعه‌ی اسلامی است، بلکه حتی در جوامع غربی هم جرم تلقی می‌شوند. به عنوان مثال در استرالیا برای کسانی که محتوای غیراخلاقی تولید کنند یا برای کودکان و قشر خاصی چارچوب‌های اخلاقی را بشکنند، مجازات در نظر گرفته‌اند و حتی جریمه‌ی زندان هم دارند. با گسترش فن‌آوری‌‌های اطلاعات، مانند ماهواره و اینترنت، در بعضی کشورها مجموعه قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای مقابله با تولید این برنامه‌ها وضع شده است.

روایتی از جانبازان در تصویرگری سینمای ایران

«از كرخه تا راين»، «گيلانه»، «شيدا»، «ميم مثل مادر»، «آژانس شيشه‌اي»، «نجات يافتگان»، «گاهي به آسمان نگاه كن»، «دستهاي خالي» و «ديوانه از قفس پريد» از جمله آثار سينماي ايران هستند كه جانبازان نقش پررنگي در آنها دارند و به مشكلاتشان و تبعات جنگ تحميلي در آنها پرداخته مي‌شود.

مبتذل‎ های سینمای ایران روي آنتن نوروزی!

روند رو به اوج پخش فیلم‌های مبتذل و ضعیف در رسانه ملی طی سال‌های اخیر، در نوروز امسال به اوج رسید، به‌طوري كه این اتفاق، سوال‌هایی در مورد دلایل این وضعیت برانگیخته است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.