«خط ویژه» به نمایش خانگی می‌آید

فیلم «خط ویژه» به کارگردانی مصطفی کیایی از هفته آینده و فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا از هفته دوم شهریور در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شوند.

روایت مریلازارعی از دیکتاتوری‌ در سینما

مریلا زارعی بازیگر سینما به تازگی در گفت‌وگویی، اعلان کرده و گفته که «عده‌ای» با او تماس گرفته و پیغام داده‌اند که در فیلم «چ» (شهید چمران) بازی نکند! البته همین بازیگر سینما، قبلا هم به خاطر پذیرفتن ایفای نقش در فیلم «قلاده‌های طلا» (فیلمی که علیه کودتای نافرجام و ضدملی سال88 ساخته شده بود) تحت فشارهای «عده‌ای» قرار گرفته و از بازی در این فیلم، مجبور به انصراف شده بود.

معراجی‌ها به مرز 6 میلیارد نزدیک شد

«معراجی‌ها» به مرز 6 میلیارد فروش نزدیک شد و «چ» در آستانه دست‌یابی به فروش ۲ میلیاردی قرار گرفت. «خط ویژه» ساخته مصطفی کیایی نیز که گویا تازه دارد مخاطبانش را پیدا می‌کند، تا پایان روز پنجشنبه به فروش یک ‌و ‌نیم میلیاردی رسید. در ادامه فروش فیلم‌های اکران نوروزی ، فیلم سینمایی «معراجی‌ها» ساخته مسعود […]

فیلم‌های ما از کنار انقلاب رد می‌شوند

همایش تصویر قلم در شرایطی برگزار شد که نقدهای جدی وحید جلیلی و مسعود ده‌نمکی به شرایط سینمای ایران از یک سو و روایت دیدار حاتمی‌کیا با مقام معظم رهبری و لبخند رضایت رهبری از چمران حاتمی‌کیا از مهم‌ترین بخش‌های آن بود.

درباره‌ی «چ» و نسبت آن با سینمای انقلاب

در شرایطی که برخی از مدعیان برای اثبات حقایقی از تاریخ انقلاب، مرتکب آثار ناشیانه‌ای می‌شوند که ده‌ها شبهه‌ی جدید می‌سازند، آیینه‌ی مصفای وجود ابراهیم، تابلویی چنان متوازن و متقارن از قهرمانان انقلاب برپا می‌کند که در عین اشاره به نقایص و کاستی‌ها، چهره‌ی خواستنی انقلاب را آن‌چنان که هست، به نمایش درمی‌آورد.

حاتمی‌کیا: اگر گوش نکنند باز هم سر و صدا راه می‌اندازم + فیلم

قرار نیست که اسکار برای من تعیین تکلیف کند. من حرف خودم را می‌خواهم بزنم. اگر حرف حقی می‌خواهم بزنم باید بزنم حتی اگر بقیه هم ناراحت باشند.

حاتمی‌کیا هرچه بسازد در همین دایره است

سازمان سینمایی که گمان می کند با اکران «گزارش یک جشن»مثلا به چیزی دست پیدا می‌کند باید گفت که فرزندان انقلاب با سلایق مختلف و حرف های گوناگون فرزندان انقلاب‌اند. چپ و راست و میانه هم ندارد.

«چ» از فردا با 48 سالن اکران به سینما می‌آید

جدیدترین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا از فردا در ۴۸ سالن سینمایی تهران و شهرستان‌ها اکران خود را آغاز می‌کند.

حاتمی‌کیا: به جهان می‌گوییم دروغگو هستیم

وقتی به آدم ضربه می‌زنند، از یک جایی به بعد کرخت می‌شود. من معتقدم سینمای فجر، سینمای فجر انقلاب نیست. حالا اسم من ضد انقلاب شود یا هرچیز دیگر. مهم نیست. سینمای ایران به سمت مرده شدن پیش می‌رود. شب گذشته برای دیدن تستی از فیلمم به سینمایی رفتم و اصلا مخاطبی ندیدم؛ چه کسی باعث ایجاد این شرایط شده است؟ بخشی از این جریان به دلیل سینمای جشنواره‌ای است که هنوز مبلغانی دارد.

جشنواره فیلم فجر متعلق به انقلاب اسلامی نیست

با وجود انتقادهایی که ما می‌کنیم مدیران سینمایی به راحتی به فیلم‌هایی که می‌خواهند جایزه می‌دهند پس معلوم می‌شود که هنوز فضای گفتمانی ایجاد نشده. سینما زبان پیچیده‌ای است و ما باید با سینماگران مدارا کنیم تا بتوانیم سینمای انقلاب را محقق کنیم. باید به‌ گونه‌ای عمل کنیم که انواع نظرها در فضای گفتمانی سینمای انقلاب مطرح شود.