مالک جدید فیلم اصغر فرهادی پیدا شد

جشنواره آسیاپاسیفیک تازه‌ترین میزبان فیلم اخیر اصغر فرهادی است که از طرف کشورهای فرانسه و ایتالیا، این فیلم را پذیرفته است.

علی مصفا: فیلم گذشته اروپایی است

«بله به نظرم فیلمی است که زبانش فرانسه است و از هر جهت حال و هوای اثری اروپایی را درد. راستش تا حالا فکر نکرده بودم که می‌تواند غیر از این هم باشد. شما فکر می‌کنید مخاطبان گذشته، خود را در حال تماشای یک فیلم ایرانی می‌دانند؟»

«گذشته» نماینده سینمای فرانسه شد!

«گذشته» ساخته اصغر فرهادی در جشنواره فیلم زاگرب به عنوان نماینده سینمای فرانسه به نمایش درآمد.

«گذشته» فقط زبان گفتار فرانسوی ندارد

امینی در پایان گفت: فیلم«گذشته» فقط زبان گفتار فرانسوی ندارد بلکه زبان اندیشه اش هم فرانسوی است. این فیلم سبکی از زندگی که بنیاد فلسفی آن سنت است را نفی می کند. بازگشت به سنت را نفی می کند و سبک زندگی مدرن را پیشنهاد می دهد. در این سبک از زندگی طلاق،ازدواج و خودکشی آزاد است.

نقد و بررسی «گذشته» در لانه جاسوسی

فیلم سینمایی «گذشته» توسط پرویز امینی، جامعه شناس، سه شنبه ۱۶ مهرماه در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان تحلیل و بررسی می‌شود.

«گذشته» سیاه‎نمایی ایرانیان مهاجر است

فیلم «گذشته» برای ایران نبوده است بلکه برای سازمان های امنیتی اروپاست. این‎که چطور به‎عنوان یک فیلم ایرانی انتخاب شده است جای سوال دارد.او گفت: این فیلم سفارش سازمان امنیتی آن‎هاست که در مورد امنیت خودشان و بر ضد ما ساخته شد. و معرفی فیلم هم عملا این را نشان داد که در راستای راهبردهای امنیتی آن‎ها بوده است.

جنتی: هنوز فیلم «گذشته» را ندیده‌ام

وزیر ارشاد با بیان اینکه من هنوز فیلم گذشته اصغر فرهادی را ندیده‌ام، گفت: هیئت داوران که اهل نظر دادن در فیلم و سینماست تصمیم گرفت که گذشته به اسکار برود.

روی وزارت فرهنگ پهلوی هم سفید!

محمدصادق کوشکی با بیان اینکه معرفی فیلمی فرانسوی‌زبان به عنوان نماینده ایران به اسکار خیانت در حق تاریخ، زبان و فرهنگ ایران است گفت: با این کار روی وزارت فرهنگ پهلوی را سفید کردند.

«گذشته» نماینده ایران در اسکار شد

کمیته انتخاب فیلم پس از ورود به بحث در خصوص دو نامزد نهایی، فیلم‌های«دربند» ساخته پرویز شهبازی و «گذشته» ساخته اصغر فرهادی، در یکی از چالشی‌ترین جلسات ادوار اخیر، عاقبت به معرفی «گذشته» به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی رای داد.

«دربند» و «گذشته» به اسکار می‌روند

دو فیلم دربند ساخته پرویز شهبازی و گذشته ساخته اصغر فرهادی را در مقام نامزدهای نهایی جهت معرفی به آکادمی برگزیدند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.