اصول دین ما

شهید مالکوم ایکس:دین ما به ما یاد داده از قانون اطاعت کنیم، به همه احترام بگذاریم، فروتن و صلح جو باشیم. اما اگر کسی به شما تعدی کرد او را به قبرستان بفرستید.

اصولگرایان تابع قانون هستند و به دنبال هوا و هوس نمی‌گردند

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان گفت: تابعیت از قانون از اصول اولیه اصولگرایان است و اصولگرایان در اجرای قانون به دنبال هوا و هوس خود نیستند.

سربازی اجباری مغایر با قانون اساسی است

جوانانی که به یک سن خاص رسیده اند بدون خواست و اراده خودشان، آنها را مجبور به یکسری فعالیت ها می کنند و آزادی و اراده یک انسان تحت فشار بیرونی قرار می گیرد که این اجبار به یک کار معین بیگاری تلقی می شود. بند چهارم اصل چهل و سوم قانون اساسی بر رعایت آزادی انتخاب شغل و عدم اجبار افراد به کاری معین و جلوگیری از بهره کشی از کار دیگران تاکید دارد. ما یک جوان را از مسیر عادی زندگی خارج می‌کنیم و فرصت های بالقوه و بالفعل پیش رو را برمی‌داریم و به این ترتیب فرصت شغلی یک جوان را از او می گیریم.

۱۵ میلیون نفر در فقر مالی شدید هستند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مشکلات عمده‌ای در کشور همه را نگران کرده و لازم است مدیران کشور به خصوص رئیس‌جمهور و وزرا توجه ویژه‌ای به این موارد مبذول کنند.

سوگ اصلاح‌طلبان برای مهدی هاشمی

«عصبانیت» و «پرخاش» واکنش روزنامه آرمان هاشمی به حضور آقازاده در زندان اوین است. آنان معتقدند مهدی اهل «کینه‌دوزی» نیست و به رسم منش پدر «تهمت‌ها» را به خدا واگذار می‌کند.

مهدی هاشمی چه کسی را ذبیح خود کرد؟

مهدی هاشمی، فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، روز یکشنبه گذشته در هنگام ورود خود به زندان اوین برای گذران مدت حبس، متنی را خواند که معنای قابل تأملی در آن وجود دارد

اصلاحیه السیسی بر قانون حقوق سیاسی

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اصلاحیه‌ای بر قانون بهرمندی حقوق سیاسی صادر کرده که روند برگزاری انتخابات پارلمانی را تسهیل کند.

اقتدار دستگاه قضایی یعنی ایستادگی بر سر حرف حق

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مسئولان قوه‌ی قضائیه، با تجلیل از شهید مظلوم آیت‌الله بهشتیو شهید قدوسی دو شهید والا مقام دستگاه قضا، «استقلال و تأثیرناپذیری»دستگاه قضا را بسیار مهم خواندند و تأکید کردند: باید در برابر عوامل مخدوش‌کننده‌ی استقلال قضا از جمله تهدید، تطمیع، رودربایستی و فشارِ جو عمومی ایستاد و بر رفتار و روش صحیح قضا تکیه کرد.

فروش کتب غیرمجاز در «شهر کتاب»‌ها

«شهر کتاب» مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای کتاب است که مجدد در یکی از شعب‌های آن فروش کتاب غیرمجاز دیده شده و این سوال را ایجاد می‌کند که این مجموعه به کدام قانون پای‌بند است.

آیا رییس‌جمهور موظف به اجرای اسلام نیست؟

با توجه به تحصیلات حقوقی آقای رئیس جمهور و آگاهی وی به اهمیت به کار بردن واژگان، سخنان روحانی را می توان بیانی اعتدالگرایانه از مفهوم جدایی دین و قانون دانست.