فقدان آموزش، سلامتی کارگران را تهدید می‌کند

علت برخی از حوادث و مشکلات ناشی از کار، مهارت پائین کارگران و استادکاران است/ کمبود مهارت کارگران و بنایان عمر ساختمان ها را به شدت کاهش داده است.

تبلیغات دولت برای انصراف از یارانه ناکارآمد است

مدیران دولتی، ورزشکاران و هنرمندان که در روزهای اخیر از دریافت یارانه نقدی انصراف داده‌اند اصلا ابتدا نیازی به دریافت یارنه نداشته‌اند/ برخلاف برخی تصورات، جامعه و به ویژه کارگران بادیده مثبتی به این انصراف‌ها نگاه نمی‌کند.

دستمزد کارگران هنوز با خط فقر فاصله دارد

اگر ماده 41 قانون کار و بندهای 1 و2 قانون رعایت می‌شد تعیین حداقل مزد کارگران بر مبنای نرخ واقعی تورم صورت می‌گرفت و سبد معیشت کارگران هم فاصله زیادی تا خط فقر و تورم نداشت.

کارگران و بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

رئیس جمهور در تلویزیون اعتراف کرده است که دولت ۶۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه ما بدهکار است و ظاهرا دولت به جای پرداخت این بدهی به کارگران، قصد تصرف سازمان تامین اجتماعی را دارد چون در این صورت دولت به خودش بدهکار می‌شود.

متن نامه درخواست‌های کارگران از روحانی

به وعده خود عمل نمایید؛ شورای عالی کار به ریاست وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شوند به اینکه افزایش حداقل دستمزد را باید براساس ماده 41 قانون کار یعنی نرخ تورم و تامین زندگی یک خانواده بدون در نظر گرفتن مشخصات جسمی و روحی ویژگی کار محول شده به کارگر اقدام نمایند.

نرخ مزد بر تحصیل فرزندان کارگران تأثیرگذار است

فرزندان جامعه کارگری حتی اگر نابغه هم باشند به دلیل ساختار مکانیکی آموزش در ایران، پشت سر دانش‌آموزان متوسطی از طبقات مرفه اجتماع می‌مانند و اجازه تحصیل در سطوح بالا را پیدا نمی‌کنند.

دولت در «تعیین مزد» مقابل کارگران قرار نگیرد

سه نماینده کارگری شورای عالی کار در برابر هشت نماینده دولت به عنوان بزرگترین کارفرمای کشور و کارفرمایان بخش خصوصی قرار دارند زیرا دولت در ایران کارفرمای بزرگ است.

ایمنی معادن ذغال‌سنگ در بد‌ترین شرایط است

در حال حاضر وضعیت ایمنی در معادن ذغالسنگ کشور در بد‌ترین شرایط خود از بدو شروع فعالیت صنعتی معادن ذغالسنگ کشور ارزیابی می‌گردد. اکثریت ماشین آلات و تجهیزات در حال استفاده معادن ذغالسنگ کهنه و مستهلک، و از نظر فنی و استاندارد ایمنی برای استفاده در معادن ذغالسنگ مجاز نمی‌باشند.

تورم، چماق سرکوب مزد کارگران شده است

حقوق کارگران نه سربار تولید بلکه بخشی از هزینه‌های تولید است. همه می‌دانند دولت زیر بار افزایش مزدی که با افزایش حقوق کارمندان فاصله قابل توجهی داشته باشد نمی‌رود، بنابراین دولت از زمان اعلام افزایش حقوق سال آینده کارمندان، سیاستش در قبال افزایش مزد کارگران را برگزیده است.

کودکان کار و خیابان؛ پدیده‌ای که انکار می‌شود

تنها درصدی از کودکان کار در خیابان‌ها به دست فروشی مشغول هستند و جلوی چشم مردم قرار دارند و تعداد بیشتری از آن‌ها در کارگاه‌ها و کوره پز خانه‌ها مشغول به کار هستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.