مشاور روحانی: دولت به قانون احترام بگذارد

من این اظهارات را از آقای رئیس‌جمهور نمی‌پسندم. برای اینکه قانون عملی نشد. اگر قانون عملی می‌شد که این طور نمی‌شد. بالاخره ما باید به قانون احترام بگذاریم یا قانون را تغییر بدهیم. ولی وقتی قانون وجود دارد نباید قانون را تمکین نکنیم. اگر قانون اصلاح می‌خواهد آن را اصلاح کنیم و نه اینکه بگویم چون مثلا تمکین نکردند، بنابراین فایده‌ای ندارد و بی‌خود بوده است. من این اظهارات را نمی‌پسندم.

باید معیارها را شناخت و با مشورت و تفكر به حجت شرعی رسید

رهبر انقلاب با اشاره به آمدن افراد متعدد به صحنه نامزدی انتخابات افزودند: شورای محترم نگهبان كه از انسانهای پرهیزكار، متقی و آگاه تشكیل شده براساس وظایف قانونی خود، كسانی را كه برای ریاست جمهوری صالح هستند به مردم معرفی می كنند و مردم از میان نامزدهای معرفی شده، كسی را كه صالح تر است و بیشتر به درد ملت می خورد انتخاب خواهند كرد.

چرا دکتر سبحانی؟

عدالت به عنوان یکی از کلیدواژه‌های دکتر سبحانی، یک مفهوم صرفا اقتصادی نیست. عدالت؛ وجه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هم دارد و شاید مهمترین بعد عدالت سیاسی، امکان حضور همه افراد واجد صفات رجل سیاسی در عرصه کاندیداتوری ریاست جمهوزی، تأیید صلاحیت آنان در شورای نگهبان و رقابت سالم و برابر در این عرصه است.

آنجایی‌که حکمت قانونگذار زیر سوال می‌‌رود

اولین سوال در خصوص نهادهای واضع قاعده این است که به فرض، مشکلی وجود دارد و یا نابسامانی و اختلالی عمومی گریبانگیر جامعه است، شما از کجا و به موجب چه حکم و یا قانونی خود را نسبت به موضوع محل بحث مسئول وضع قاعده دانسته ­اید؟

عفاف وحجاب و قصه پرغصه نظم اجتماعی

همه باید کمک کنند که قانون فص‌الخطاب همه شئونات اجتماعی باشد و این مهم یک خواست عمومی است.

آیا اصولگرايان به نتيجه انتخابات تمكين نخواهند کرد؟

اگر ديروز فتنه‌گران به زعم خود معتقد بودند مجريان و ناظران انتخابات به قانون عمل نكرده‌اند و به جاي در پيش گرفتن روند قانوني اعتراضاتشان،‌ تهمت تقلب در انتخابات را به نظام جمهوري اسلامي و دست‌اندركاران انتخابات زدند و در نهايت هم منجر به آن حوادث ناگوار شد امروز هم متأسفانه شاهديم معترضين به ردصلاحيت‌ها كه اغلب خود را زير پرچم اصولگرايي هم مي‌دانند به زعم خود معتقدند وزارت كشور در بررسي صلاحيت‌ها به قانون عمل نكرده است و به همين بهانه خواسته يا ناخواسته مجريان انتخابات را به دفاع از يك جريان خاص و حذف جريان خاص ديگر متهم مي‌كنند فارغ از اينكه با اين كار از هم اكنون سلامت مجريان انتخابات و درنهايت سلامت انتخابات را دچار نشكيك مي‌كنند!

سند چشم انداز محصول کار کارشناسی متراکم است

در گزارش آقاى رئيس‏‌جمهور يك جمله‏ى كوتاهى گفته شد و اسم سند چشم‏انداز آمد؛ لكن اين كافى نيست. سند چشم‏انداز، يك مسأله‏ى فرا دولتى است؛ محصول يك كار فشرده و متراكم است؛ كارِ كارشناسى شده است؛ و درست هم هست. اين سند، در واقع برنامه‏ى كلان بيست‏ساله‏ى ماست

بازگشت شاهان، سودجویان پر اشتها

در واقع در جریان ترافیک در تهران، بلکه سایر شهرها، این باطل و زور است که پیروز است و آنان که مسیر حق می‌پیمانند عقب افتاده و مغبون رقم می خورند. این در صحنه‌ای که اکثریت قریب به اتفاق مردم، با آن …

ویژه‌نامه‌ی حوادث پس از انتخابات «انعکاس» منتشر شد

ویژه نامه ی حوادث پس از انتخابات نشریه ی انعکاس بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در 184 صفحه و هفت پرونده و با کیفیت بالا منتشر شد.
همچنین به عنوان ضمیمه‌ی این نشریه، نرم افزار چندرسانه‌ایی درباره حوادث پس از انتخابات از سوی بسیج دانشجویی امیرکبیر منتشر شد.

روايت يك شاهد عيني از حوادث عصر 23 خرداد تهران

دخترم شديدا ترسيده بود. هم بطرف شمال و هم بطرف جنوب قائم مقام مسدود شده بود و دود غليظي از طرف خيابان مطهري به هوا بر مي‌خاست. به ناچار از كوچه پس كوچه‌هاي قائم مقام وارد خيابان جم شدم از صحنه‌اي كه ديدم وحشتم بيشتر شد. تعداد زيادي سطل آشغال پلاستيكي به وسط خيابان آورده شده و با شعله زيادي در حال سوختن بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.