قاهره مخفیانه با دمشق رابطه دارد

پایگاه خبری «دبکا» و روزنامه «جروزالم‌پست» در گزارش‌هایی جداگانه مدعی شده‌اند که روابط میان دمشق و قاهره رو به گرمی می‌رود و حتی مصر در حال ارسال سلاح برای ارتش سوریه است.

تلاش ناموفق برای ترور دادستان کل مصر

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است که یک بمب دست ساز در زیر خودروی حامل دادستان کل مصر در قاهره منفجر شده و هشام برکات زخمی شده است.

بزرگ‌ترین ارتش عربی که با پنبه سر بریده شد

انورسادات بنیانگذار سیاستی بود که این فرصت را در اختیار آمریکایی‌ها قرار داد تا به اندرونی تصمیم سازی و تصمیم گیری مصر و ستون فقرات آن یعنی ارتش راه پیدا کنند.

وقتی آیه قرآن هم به شیخ تکفیری اثر نکرد

روش هر یک از این گروه‌ها در پست ایست و بازرسی‌ها متفاوت بود، بیشتر این گروه‌ها چه به اعتبار خودروی سیاسی و خارجی بودن ما و یا ملیت ایرانی نهایت احترام را می‌گذاشتند و اجازه عبور سریع را می‌دادند و برخی دیگر سخت‌گیری می‌کردند.

روایت امانی از دیدار معاون ظریف با سیسی

رئیس سابق دفتر حفاظت منافع ایران گفت: قبل از انقلاب مصر روابط تهران و قاهره در دایره و تحت تاثیر روابط ایران و آمریکا بود، اما الان عربستان نیز به علت نفوذ در این کشور، ضلع دیگر تاثیرگذار بر روابط ایران و مصر شده است.

تصاویر:غزه بدون ماوی

در جنگ اخیر غزه ۹۶۸ باب منزل مسکونی (که منزلگاهِ ۶۴،۶۵۰ نفر بود) کاملا از بین رفته یا آسیب جدی دیده است و ۳۳،۱۰۰ خانه نیز آسیب دیده ولی ساکنینش به ناچار همچنان در آن باقی مانده‌اند.

وحدت امت اسلام راه‌حل قضیه فلسطین

کارشناس مصری امور فلسطین با اشاره به اینکه آمریکا همه قطعنامه‌های ضد اسرائیلی را در محافل بین المللی وتو می‌کند، تاکید کرد که راه حل مشکل فلسطین در وحدت امت اسلامی است.

هیکل:«مُبارک» باید محاکمه سیاسی شود

روزنامه‌نگار و تاریخ‌دان سرشناس مصری با اشاره به فساد ساختاری در مصر تاکید کرد که مردم مصر با فساد دولتی روبه‌رو نیستند بلکه با رژیم فاسد سروکار دارند برای همین دادگاه مصر به نتیجه‌ای رسید که اعلام شد.

احتمال وقوع حملات تروریستی بزرگ در مصر

شخصیت‌های سیاسی مصر با اشاره به اینکه بسته شدن سفارتخانه‌های غربی در قاهره نشانه دست کشیدن غرب از نظام سیاسی حاکم بر مصر است درباره احتمال وقوع حملات تروریستی بزرگ در این کشور هشدار دادند.

دور جدید حملات به فیلم مجید مجیدی

هر چند از ماه‌ها قبل از آغاز فیلمبرداری نخستین نسخه از فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی در سال ۱۳۹۰، حملات جریان‌های وهابی و سلفی به این فیلم آغاز شد اما این روزها تلاش برای تحریم پیش‌دستانه اکران این فیلم آغاز شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.