قاچاق گازوئیل با اتوبوس گردشگری!

یک دفتر خدمات مسافرتی، گردشگران ایرانی خود را با اتوبوسی به ارمنستان فرستاد که حدود ۹۰۰ لیتر سوخت گازوئیل در زیر آن جاسازی شده بود!

درآمد مرزنشینان از فروش سوخت چقدر است؟

یکی از معضلاتی که هر دولتی با آن روبه‌رو است پدیده قاچاق است. قاچاق در دو حالت اتفاق می‌افتد؛ زمانی که کالا به صورت غیرقانونی به کشور وارد و از آن خارج می‌شود.

۳لیتر گازوییل ارزان‌تر از یک لیتر آب معدنی!

وزیر نفت گفت: کنترل و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی در کشور نیازمند عزم جدی و همگانی بوده و در این میان نقش وزارت نفت و کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

تاثیر هدفمندی یارانه ها و افزایش نرخ ارز بر قاچاق سوخت

راهکار صحیح این است که علاوه بر افزایش کنترل شده قیمت نفت­گاز سهمیه ای و آزاد، اولاً: از طریق اجرای سراسری طرح عرضه منطقه ای نفت­گاز یا طرح سامانه هوشمند پایش مصرف سوخت و مدیریت تردد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور، شیوه سهمیه بندی نفت­گاز در بخش حمل­ و­نقل اصلاح شود. ثانیاً: بازارچه های مرزی عرضه نفت گاز با قیمت متناسب برای آن مرز، به شدت افزایش یافته و تقویت شود.

جدیدترین مدل قاچاق قانونی سوخت!

این آقایان برای اینکه شبانه خود را به طرف ترکیه برسانند و بعد از فروش گازوئیل صبح همان روز به طرف ایران باز گردند مجبورند شهرهای تقریبا نزدیک را عنوان می کنند.

گازوئیل سهمیه‌بندی می‌شود

وزیر نفت با اشاره به قطع واردات گاز از ترکمنستان از اجرای طرح سهمیه بندی گازوئیل در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اعلام کرد: گازوئیل حمل و نقل عمومی و صنایع از طریق کارت هوشمند سوخت و به صورت سهمیه‌ای عرضه خواهد شد.

ثروتی که سال‌هاست به باد می‌رود

انواع سوخت هم اکنون در صدر کالاهایی وجود دارد که از ایران به کشورهای مجاور به خصوص افغانستان، پاکستان و عراق قاچاق می شود و این اقتصاد زیرزمینی خسارات جبران ناپذیری بر بدنه اقتصاد کشور وارد می کند.

گازوئیل 300 تومانی کابوس ‌جدید قاچاقچیان

با اجرای 3 طرح ضربتی در شرق کشور، قاچاق گازوئیل ایران به پاکستان به حداقل ممکن رسیده، ضمن اینکه با توقف نسبی قاچاق این فراورده نفتی، اسلام آباد رسما خواستار امضای قراردادهای جدید خرید گازوئیل ایران شده است.