رضاخان در فاجعه گوهرشاد، مثل آل سعود در منا، مردم را زنده به گور کرد

دشمنی انگلستان با مردم ایران بُعد تاریخی دارد، مردم ایران، به عنوان یک کشور شیعه با یک فتوا، علیه استعمار انگلیس قیام می‌کنند، به طوری که در جریان تحریم تنباکو، شاه به میرزای شیرازی نامه می‌نویسد که حضرت آیت الله، من شاهم، امضا کردم، باید امضای من، اعتبار داشته باشد، اجازه بدهید این قرارداد تنباکو ادامه پیدا کند، که میرزای شیرازی در جوابش می نویسد: اگر نمی‌توانی لغو کنی، من می‌آیم، لغو کنم و نهایتا هم، این امتیاز لغو می‌شود.

در «یتیم خانه ایران» از شاه خبری نیست

بدون شک مهمترین اثر سینمایی ایران درباره استعمار انگلیس و تاریخ معاصر فیلم «یتیم خانه ی ایران» است. فیلمی که ابولقاسم طالبی برای نگارش فیلم نامه آن 3 سال وقت گذاشته است و حالا در مرحله تدوین قرار دارد. قحطی تاریخی ایران در جریان جنگ جهانی اول و اتفاقات دوران قاجار دستمایه نگارش این فیلم نامه بوده است.

گزازش تصویری: گرسنگی کودکان در یمن

بر اساس اعلام یونیسف، در صورت تداوم وضعیت جنگی در یمن، بیش از نیم میلیون کودک زیر 5 سال در این کشور سال آینده با خطر سوء تغذیه مواجه خواهند بود.

«جهان آمریکایی» مستلزم قحطی و جنگ

نادیا زکالوند: «پاکسازی: هرج و مرج» به کارگردانی و نویسندگی جیمز دی‌موناکو فیلمی ترسناک و هیجان‌انگیز و ادامه فیلم قبلی «پاکسازی» است. داستان این فیلم توجه ما را به حکمی معطوف می‌کند که بر مبنای نگرش وحشتناک «پدران بنیانگذار ایالات متحده آمریکای جدید» شکل گرفته است.

۱۹۵ زن و کودک قربانی وبا در سومالی

در 24 ساعت اخير حدود دويست زن و کودک در کشور قحطي‌زده سومالي، بر اثر ابتلا به بيماري وبا جان خود را از دست داده‌اند.

مرگ ۱۱۶ کودک در سومالی بر اثر وبا

دست کم 116 کودک سوماليايي در جنوب اين کشور در طول 12 ساعت گذشته به دليل ابتلا به بيماري وبا جان خود را از دست دادند.

قحطی شديد در کره شمالی

به دنبال بارش باران‌هاي شديد سيلابي در کره شمالي، اين کشور با قحطي شديدي روبرو شده است.

کودکان سومالی قربانی جنگ داخلی و قحطی

سومالی در روز گذشته شاهد جان باختن بیش از 50 کودک بر اثر بیماری وبا و گرسنگی بود. قحطی، بیماری و در گیریهای داخلی هر روز جان عده دیگری از مردم سومالی را می گیرد و بر اثر کمبود غذا و شیوع بیماری های وا گیردار هر روز بر تعداد قربانیان این فاجعه انسانی افزوده می شود.

۴۰ تن به جایی نمی‌رسد؛ محموله ۵۰۰۰ تنی چه شد؟!

در پی انتقادها به میزان و نحوه‌ی کمک ایران به مردم سومالی که نمونه‌ای از آن در برنامه راز مورخ 28 مردادماه مطرح شد مدير روابط عمومی جمعيت هلال احمر، اعلام نمود به زودی نسبت به ارسال يك محموله 5 هزار تنی دریایی و استقرار يک مركز درمانی در اين كشور اقدام خواهد شد.

پوسترهایی با موضوع حمایت از مردم محروم سومالی (۲)

پوستر هایی با موضوع حمایت از مردم محروم سومالی