سومالی میدان جنگ فقر و غنا

مهمترین مشکل مردم سومالی دیده نشدن این جنگ شدید فقر و غنا، مستضعفین و مستکبرین در این منطقه است. ماجرا یک قحطی و بلای طبیعی معمولی نیست. ماجرا فرآیند نابودی و غارت یک ملت توسط آمریکا و غربیان است. و البته همیشه بهانه‌ی تروریسم.

جان انسان تنها ۵ دلار/ سومالی کشوری متفاوت در قاره سیاه

در سومالی که آب و نان و دیگر امکانات اولیه زندگی به سختی یافت می‌شود، اینترنت به راحتی در دسترس است و حال چگونه می‌توان باور کرد که در چنین سرزمینی که اقلام اولیه زندگی در آن وجود ندارد مردم می‌‌توانند از اینترنت که تمامأ متعلق به شرکت‌های خصوصی یهودی است به سهولت بهره‌مند شوند؛ الحق که تأمل برانگیز است.

داستان کوتاه: من و هیچکس

تو آخرین نفری هستی که دفنت می کنم . به جز من وبچه هایمان کس دیگری زنده نمانده است . از دیروز تمام ده را زیر رو کرده ام. تک تک آلاچیق ها را گشته ام . دریغ ازغذای کپک زده ای برای خوردن . خسته شدم اینقدر چاله کندم . کاش لااقل یک نفر بود ، کمکم کند گورها را بکنیم .

کشتی ۵۰۰۰ تنی کمک ایران وارد سومالی شد

كشتي مهرورزي ايران كه پنجم مهر امسال با 5 هزار تن اقلام غذايي و دارويي اهدايي مردم و جمعيت هلال احمر ايران براي مردم قحطي زده سومالي از اسكله شهيد رجايي بندرعباس به مقصد بندر موگاديشو حركت كرده بود ششم آبان وارد آب هاي سومالي شد و روز شنبه در موگاديشو پهلو گرفت.

پوسترهایی با موضوع حمایت از مردم محروم سومالی (۲)

پوستر هایی با موضوع حمایت از مردم محروم سومالی

پوسترهایی با موضوع حمایت از مردم محروم سومالی

پوستر هایی با موضوع حمایت از مردم سومالی

۷ پیشنهاد ایران برای برون رفت از بحران شاخ آفریقا

در پی وخیم تر شدن اوضاع قحطی زدگان سومالی، جمهوری اسلامی ایران بسیج کلیه امکانات منطقه ای و بین المللی و ایجاد یک کمیته ویژه پیگیری در سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) را به منظور کمک فوری به مردم این کشور خواستار شد.

دعوت دفتر رهبر انقلاب ‌از ملت ايران برای كمك به ‌قحطی‌زدگان سومالی

در پي تشديد بحران خشك‌سالي و بروز قحطي در منطقه شاخ آفريقا خصوصاً كشور سومالي، دفتر مقام معظم رهبري در اطلاعيه‌اي از همه هموطنان عزيز در اين ماه رحمت و بركت دعوت كرد، به كمك مسلمانان قحطي زده سومالي بشتابند.

بيانيه مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي درباره فاجعه انساني سومالي

محنت عظيم مردم سومالي دل هر انسان آزادانديشي را به درد مي‌آورد و مردم مسلمان جهان نيز سخت نگرانند اما متاسفانه سازمان‌هاي بين‌المللي نيز آنگونه كه بايد به وظايف خود عمل نمي كنند و با كارهاي شعاري و تبليغي از كنار آن مي‌گذرند.

شماره حساب سیبا برای کمک به مردم سومالی

مدیر کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر ایران گفت: شماره حساب سیبا 0199999999003 برای کمک به مردم گرسنه سومالی اعلام شده و هماهنگی لازم برای دریافت کمک‌های مردمی از این طریق در تمام شعب بانک ملی انجام شده است.