آیا تجمیع قدرت همیشه فسادآور است؟

مهمترین تکیه گاه نظارت های طولی، «احاطه ی ناظر بر نظارت شونده» است. در این نوع نظارت، هرچه «احاطه ی ناظر» کاملتر باشد، زمینه ی نظارت با دقت کاملتر فراهم میشود. نیروهای مسلح ایران از طرق گوناگون از جمله انتصاب فرماندهان کل، تحت نظارت دقیق ولی فقیه اند.

داوری: در علوم‌انسانی دچار سوء‌تفاهم­‌ شده‌­ایم

گمان می­‌کنم در دو سه سال اخیر، به نوشته‌­های من قدری اعتنا شده است، ولی تا این اواخر، به جهاتی که ذکرش را لازم نمی‌دانم، کمتر خوانده می‌شد. اکنون هم می‌دانم که گروه­‌هایی از جوانان آن‌ها را می‌خوانند و گروهی هم خواندن آن‌ها را کاری در حد گناهی بزرگ می­‌دانند.

دست ما برای انهدام اسرائیل روی ماشه است

وقتی انقلاب امام به پیروزی رسید،نظم ژئوپلیتیک کهن دچار تحول جدی شد، انقلاب اسلامی هم میدان راهبردی را ازتسلط قدرتهای استکباری خارج کرد و هم توازن قوا را در جهان بر هم ریخت

در این مملکت نقد قدرت جا نیفتاده است

اینگونه نیست که نقد را بشناسیم و به این نتیجه رسیده باشیم که چگونه و چرا نقد باید صورت گیرد و از طرفی، چه کسانی و چه چیزهایی باید نقد شوند و چه کسانی باید نقد کنند؟ داستان ما از این قرار است که فکر می‌کنیم صاحبان قدرت رسمی باید مبرا از نقد باشند. ما بعضا می‌بینیم که به‌جای اینکه نقد‌کننده تشویق شود، نقد‌شونده مورد حمایت قرار می‌گیرد. ما در این زمینه دچار مغالطه شده و خودآگاهانه یا ناخودآگاهانه سردرگم شده‌ایم.

قدرت «سخت» غرب در حصار قدرت «نرم» ایران

ایزدی گفت: امروز با وجود به این که هزینه نظامی آمریکا به تنهایی بیش از مجموع تمام هزینه های نظامی کشور های دنیاست، اما توان حمله نظامی به ایران را ندارد. علت آن حمایت ملت‌هایی است که به خاطر قدرت نرم ما که ریشه در آرمان‌های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی دارد، توان قدرت سخت غربی‌ها را محدود کرده است.

جنگ اقتصادی قدرت اقتصادی می خواهد

راهبرد اصولی در مواجهه با آمریکا در این جنگ نیمه‌سخت، به دست آوردن قدرت نیمه سخت است. به عبارت دیگر ما باید بتوانیم قدرت اقتصادی خود را افزایش دهیم. اولین گام نیز کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد است.

سومین مرد قدرتمند خاورمیانه کیست+عکس

در سال ۲۰۱۲ میلادی «ویدان» دایره تسلط و اقتدار خود در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ترکیه را از طریق افزایش و توسعه سیطره‌اش بر اطلاعات نظامی ترکیه افزایش داد که برای دهه‌ها تحت سلطه و حاکمیت سیاستمداران ترکیه بود.

قدرتمندترین مرد جهان از نظر مجله فوربس

مجله آمریکایی فوربس رئیس جمهوری روسیه را به عنوان قدرتمندترین مرد جهان در سال 2013 انتخاب کرد.

انتخابات تنها جایی که روستایی می‌تواند حرفش را بزند

البته به نظر من رسانه ملی ما هم در این محرومیت مقصر است. چرا که فقط در زمان انتخابات است که ما روستایی را نشان می‌دهیم. دوربین را به روستاها می‌بریم. آنها را مسخره نمی‌کنیم. بعد از انتخابات رها می‌کنیم و دوباره زندگی شهرنشینی و سریال‌های عشق و عاشقی را نشان می‌دهیم که دو نفر عاشق یک نفر می‌شوند یکی بچه پررو و یکی بچه پولدار و از این داستان ها.

مردم آمریکا، چین را قدرت اول اقتصادی می‌دانند

در حالی که در سال ۲۰۰۰ مردم آمریکا، کشورشان را با اختلاف زیادی نسبت به چین و دیگر کشور‌ها قدرت اول اقتصادی جهان می‌دانستند اکنون در سال ۲۰۱۳ آمریکایی‌ها چین را قدرت اول اقتصادی جهان می‌دانند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.