مبانی خودشناسی در قرآن

هدف این مقاله تبیین مبانی خودشناسی در قرآن است تا با استفاده از آن بتوانیم، درس‌های خودشناسی را در مکتب قرآن بهتر فرابگیریم.

دعاهای پیامبران در قرآن

در قرآن کریم دعاهایی از زبان پیامبران نقل شده است که واجد معانی بلند و آموزه های بسیار است. در این یادداشت دسته بندی از انواع دعاها در قرآن کریم ارائه شده است.

قرآن‌های خاطره‌انگیز را به اشتراک بگذارید

صفحه «قرآن‌های مأنوس» در اینستاگرام راه‌اندازی شده است. در توضیح این صفحه آمده است: «این قرآن‌ها نشان‌های فردی دارد، کنار صفحاتش یادداشت‌هایی است که برای خودشان گذاشتند، هایلایت‌ها، کلماتی که نمی‌دانسته‌اند یا از آنها تعجب کرده‌اند».

مستندات قرآنی حقوق بشر در قرآن چیست؟

قرآن، در تمامی زمينه ها و فضايل و كرامات و با در نظر گرفتن همه مصالح و جنبه های مادی و معنوی، از حقوق بشر سخن می راند. از ديدگاه قرآن، انسان، كرامت ذاتی دارد.

کدام حکیم اسلامی با قرآن بیشتر مأنوس بود؟

دکتر دینانی طی مصاحبه ای که در سایت وی منتشر شد، گفت: اگر از من بپرسید در بین حکمای اسلامی کدام حکیم به اسلام نزدیک‌تر بوده است و کدام حکیم با قرآن بیشتر مأنوس بوده بدون تردید می‌گویم سهروردی.

اصول اسلامی تغذیه؛ مانع انحرافات اخلاقی

محقق طب اسلامی معتقد است بر اساس آیات قرآنی تمامی جهانیان با خوردن غذاهای طیب و حلال می توانند از شست وشوی مغزی و نفوذ فرهنگ های ابتذال و انحرافی پیشگیری کنند.

تأکید بشار اسد بر استفاده از نسخه معیار قرآن

رئیس جمهور سوریه با اشاره به لزوم حفظ قرآن کریم از تحریف تأکید کرد در این مرحله مهم برای جلوگیری از تحریف آیات کتاب خدا به نسخه معیار قرآن کریم نیاز است.

قرآن کتاب حکایت و قصه نیست

آیت الله مظاهری گفت: قصه و حکایت در قرآن هست اما برای اینکه ما را متخلّق به اخلاق الله کند در قرآن حکایت زیاد است یک پنجم قرآن حکایت و قصه است، اما قرآن کتاب حکایت و قصه نیست.

نفس برپایی نمایشگاه قرآن تجلیل از قرآن است

آیت الله احمد خاتمی گفت: مطرح کردن قرآن به هر بهانه ای پسندیده است، نمایشگاه قرآن هم یکی از این بهانه هاست که نفس برپایی آن تجلیل از قرآن است.

تبعات حاکمیت استکبار از نگاه قرآن

عضو مجلس خبرگان رهبری با تشریح تبعات حاکمیت استکبار بر جوامع بشری از نگاه قرآن، درباره نقش انقلاب اسلامی در مبارزه با نظام استکباری گفت: انقلاب اسلامی زمینه‌ساز حاکمیت مستضعفین در عرصه بین‌الملل است لذا نمی‌توان استکبارستیزی را از انقلاب اسلامی جدا کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.