گلایه شهید حاجی حسنی از خدمت اجباری

«من در حال حاضر سرباز هستم و با وجود اینکه مقام جهانی آورده‌ام از سربازی معاف نشده‌ام. در حالی که من سرباز قرانی هستم. خدمت به مملکتم وظیفه من است، دو سال که چیزی نیست، من یک عمر به مملکتم خدمت کنم اما در حوزه‌ای که توانایی‌اش را دارم. ساعت‌هایی را که در پادگان می‌گذرانم اگر بیرون باشم می‌توانم کلاس قران برگزار کنم، حتی پیشنهاد دادم به جای پست دادن در همان پادگان برای سرباز ها و خانواده‌هایشان کلاس قران برگزار کنم اما قبول نکردند.»

هر لحظه پاسدار حرم دل باشید

آیت الله جوادی آملی گفت: همانطور که بدن اعضای مختلفی دارد روح هم شئون و قوای فراوانی دارد، مهم‌ترین بخش روح دل است که اگر این دل سالم بود، سایر نیروهای ادراکی و تحریکی هم سالم هستند.

پاسخ‌ به تناقضات بی‌شمار سروش در مناظره «بسط تجربه نبوی»

به چه دلیل متن دینی همواره صامت، مبهم و تفسیر‌پذیر است؟ متن می‌تواند روشن، محکم و مفصل بوده و تفسیرهای متعدد را برنتابد. قرآن کریم نیز بر این حقیقت مهر تایید زده که مدلول برخی ازآیات روشن و آشکار است.

روایات رضوی منبعی برای فهم قرآن

حجت الاسلام پورامینی گفت: روایات نقل‌شده از امام‌رضا علیه السلام منبع مهمی برای فهم واژگان قرآن است. حجت الاسلام مروجی طبسی نیز در تفسیر حدیث متواتر سلسله الذهب گفت: فحوای این روایت دعوت به وحدت است.

تبیین چگونگی اعطای فرزند به حضرت مریم

آیت الله جوادی آملی گفت: قرآن تصریح می‎کند جریان فرشته‎ای که بر حضرت مریم نازل شد و فرمود که من مأمورم تا فرزندی را از جانب خدا به شما عنایت کنم، در عالمی فرای عالم ماده روی داد.

پاسخ آیت‌الله مکارم‌شیرازی به یک شبهه

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پاسخ به سؤال جمعی از طلاب حوزه علمیه قم که درباره شبهه‌افکنی برخی‌ها در فضای مجازی علیه قرآن کریم مطرح شده است، پاسخی علمی و مبسوط داد.

ربات «قرآن کریم» برای برنامک پیام‌رسان تلگرام

با استفاده از دستورات این ربات می‌توانید آیات «قرآن» را همراه با ترجمه و فایل صوتی در شبکه پیام رسان تلگرام در اختیار داشته باشید.

جلد سوم دائرةالمعارف قرآن کریم رونمایی شد

آیین رونمایی از جلد سوم دائرةالمعارف قرآن در بیست و سومین نمایشگاه بین الملل قرآن کریم برگزار شد.

آیا می‌توان در شب‌قدر قرآن دیجیتالی برسرگرفت

یکی از اعمال شب‌های قدر، قرآن بر سر گرفتن است و از آنجایی که ممکن است برخی از افراد به دلیل همراه نداشتن مصحف قرآن کریم و نیز همراه داشتن همیشگی گوشی تلفن همراه از قرآنی که در گوشی‌ است استفاده ‌کنند، درستی یا نادرستی این مسئله را در گفت‌وگو با اساتید حوزه علمیه و نظرات مراجع تقلید بررسی کردیم.

نقدی بر رویکرد اخبارگرایانه به قرآن کریم

در جریان اخباری‌گری، تفسیر قرآن کریم تنها از طریق روایات اهل‌بیت(ع) ممکن است؛ به دیگر سخن، اخباریون به جز آیاتی که دلالتشان بر معنا نص و صریح است، ظواهر آیات قرآن را به‌ تنهایی حجت و دلیل نمی‌دانند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.