قرائتی: نماز جماعت طولانی نشود

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: گاهی موعظه از طریق غیرمستقیم و از راه هنر و کنایه بهتر است. مثلاً یک معلم کنار دفتر مدرسه روزنامه پهن کند و نماز بخواند، دانش‌آموزان هم نمازخوان می‌شوند و لازم هم نیست بگوید نماز بخوانید!

نذر کنید در منبرها خواب تعریف نکنید

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: در منبر داد نزنید، آسان صحبت کنید، از مطالبی که گفتن و نگفتن آن جایی را آباد نمی کند پرهیز کنید، برای مسئولان و بزرگان هیات تبیین کنید همانطور که عزاداری امام حسین مهم است، ازدواج جوانان و جهاز دختران هم مهم است، واجب است، باید برخی واجبات فراموش شده احیا شود.

حاصل عمر قرائتی از زبان خودش

خطبه و سخنرانی را سنگین و سخت نگوییم، مطالب همه فهم و خلاصه بگوییم، در جلسات غیر ضروری شرکت نکنیم، از فرصت‌های عمرمان استفاده کنید، از تعطیلات استفاده کنیم، اصول عقاید را جدی بگیریم، به مقتضیات احوال مخاطبتان توجه کنیم، جایگاه و موقعیت مخاطب را در نظر بگیریم، تماس چهره به چهره داشته باشیم.

قرائتی: ازدواج موقت دانشجویی راه‌اندازی شود

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به روسای دانشگاه ها، گفت: فضایی ایجاد کنید که ازدواج دانشجویی آسان و ازدواج موقت راه اندازی شود و گرنه حرام رخ می دهد.

محسن قرائتی چطور آخوند شد و چگونه به تلویزیون رفت؟

رئیس وقت صدا و سیما که بعدها اعدام شد؛ بعد از دیدن او گفته بود: «تلویزیون جای هنرمند است نه آخوند». او هم گفته بود: «من، هم هنرمندم هم آخوند». قرار شد اگر قرائتی توانست یک برنامه‌ای اجرا کند که هنرمندان سازمان خوششان بیاید، ماندنی شود.

مفاهیم پنهان کتیبه‌ها در معماری اسلامی

یک کتیبه در قسمتی خاص از مسجد معانی متفاوتی را به نمایش می گذارد. که دامنه آن از مفاهیم کاملا آشکار تا اشارات کاملا رمزی متفاوت است. بنابراین در این میان خوانده شدن یک کتیبه شاید تنها یکی از مفاهیم آشکار را بر مخاطب عرضه کند گویی اینکه شاید حتی درهم تنیدگی حروف به این دلیل است که همین مفهوم آشکار نیز قرار نیست کاملا دم دستی و همچون نوشته های معمولی انتقال یابد.

قرائتی: در ستادهای انتخاباتی شیر در پستان‌ها را هم تقسیم می‌کنند

یك وقتی آمدند به من گفتند: تو كاندیدای فلان شهر می‌شوی. گفتم: من به درد شما نمی‌خورم. گفتند: چرا؟ گفتم: شما می‌خواهید منطقه خودتان را آباد كنید. من وكیل شهر خاص نیستم. اگر هست برای عمومی است. اگر هم نیست كه هیچ! حالا در ستاد انتخاباتی خیلی از این حرف‌ها تنگ‌تر است. از اول یك قراردادهایی است اصلاً شیر را در پستان بعضی‌ها تقسیم می‌كنند.

عزاداری ارعاب ستمگران و اعلام حمایت از مظلومان است

امام حسین آنگونه در محاصره اقتصادی قرار گرفت که آب خوردن برای اطفال نداشت. و آنگونه در محاصره نظامی قرار گرفت که هفتاد و دو نفر میان سی هزار دشمن قرار گرفتند. و آنگونه در میان هیاهوی مخالفان قرار گرفت که هنگام سخن گفتن امام با هیاهو جلو شنیدن مردم را گرفتند. اما شهادت و اسارت را پذیرفت و زیر بار زور نرفت. الگوی شیعیان چنین فردی است.

فضای سایبری در انتظار خنده حلال

چندی پیش وقتی حجت الاسلام قرائتی پیشنهاد ایجاد سایت خنده حلال را مطرح کرد بسیاری از کارشناسان با استقبال از آن راه اندازی چنین سایتی را یک ضرورت برای فضای سایبری کشور دانستند اما همچنان از سوی متولیان اوقات فراغت اهتمامی برای اجرای این طرح دیده نمی شود.

حجت‌الاسلام قرائتی: حوزه علمیه نباید تابستان‌ها تعطیل شود

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان این که حوزه علمیه نباید تابستان‌ها تعطیل شود، اظهار کرد: هوای گرم دلیل بر تعطیلی حوزه نمی‌شود اگر هوا گرم است، طلاب به مناطق خوش آب و هوا بروند و به مطالعات علمی خود ادامه دهند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.