«فحشای حلال» برای جذب نیرو

به تازگی در قزاقستان پدیده‌ای شوم با نام «فحشای حلال» در حال شکل‌گیری است که در آن دختران جوان با نمایندگان فرقه‌های افراطی ازدواج و بعد از مدتی شوهران آنها با به کار بردن کلمه «طلاق»، همسران خود را به دوستان خویش تحویل می‌دهند.

ایران مرکزاتصال آسیای‌مرکزی به آبهای‌آزاد است

وزیر امور خارجه ترکمنستان با تاکید بر اهمیت همکاری حمل و نقل و ترانزیت میان «عشق‏‌آباد» و «تهران» گفت: ایران برای ترکمنستان نزدیکترین کشور همسایه و حلقه اتصال کشورهای آسیای مرکزی به خلیج فارس و آبهای آزاد می‌‏باشد.

چاپ کتاب‌های ضدافراط‌گرایی دینی در قزاقستان

همزمان با توسعه خطر جریان افراط در منطقه آسیای مرکزی، مقامات قزاق، مبادرت به انتشار کتاب‌هایی با مضامین رد ادعاهای افراط‌گرایان در خصوص موازین اصولی اسلامی کردند.

چاره‌اندیشی قزاق‌ها برای آینده تحولات

با کلید خوردن پروژه اتحادیه اقتصادی اوراسیا و احیای جاده ابریشم، قزاقستان به عنوان یکی از کشورهای کلیدی در مسیر تحقق هر ۲ طرح، تلاش دارد خود را به عنوان یکی از بازیگران اصلی ژئوپلیتیک در منطقه مطرح سازد.

کشف اسرار قدیمی‌ترین DNA انسان

یک تیم بین‌المللی موفق به رمزگشایی ژنوم استخوان رانی شدند که متعلق به افرادی است که 45 هزار سال پیش در سیبری زندگی می‌کردند.

روسیه و قزاقستان به دنبال اکتشاف نفت

روسای جمهور روسیه و قزاقستان از طرح مشترک اکتشاف نفت در آتیرائو قزاقستان رونمایی کردند.

ناوگان دریایی روسیه در بندر ایران پهلو می‌گیرد

ناوگان دریایی روسیه امروز چهارشنبه بمنظور بازدید از بنادر آذربایجان، ایران و قزاقستان راهی آب‌های خزر شد.

منطقه‌آزاد تجاری بین کشورهای حاشیه خزر

رییس‌جمهور قزاقستان پیشنهاد ایجاد یک منطقه تجاری آزاد با حضور روسیه، جمهوری ‌آذربایجان، ایران، قزاقستان و ترکمنستان را که همگی کشورهای نفت خیز دارای ساحل در دریای خزر هستند، مطرح کرد.

ساحل‌نشینان خزر به توافق می‌رسند؟

هفتم مهرماه بار دیگر سران کشورهای ساحلی دریای خزر در آستراخان روسیه گردهم می‌آیند تا گامی دیگر در جهت حل مناقشه رژیم حقوقی خزر بردارند.

ماجرای عاشقان ایران در روستاهای قزاقستان

همه انقلاب ما و حضورمان در دنیا به لبنان خلاصه شده است. بچه های لبنان، دیگر مثل بچه های خود ما مسیر را شناخته‌اند و دیگر نیازی به ما ندارند.الان وضع جوری شده است که ما در قسمت هایی می توانیم انقلاب خودمان را دوباره از حزب‌الله لبنان وام بگیریم. اما الان ما به حضور در ترکیه، افغانستان، پاکستان و بسیاری از جاهای دیگر نیاز داریم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.