چه شد قطعنامه 598 پذیرفته شد و جنگ پایان یافت

گفتم جلسه‌ای تشکیل گردد آتش بس را به مردم تفهیم نمایند. مواظف باشید ممکن است افراد داغ و تند با شعارهای انقلابی شما را از آنچه صلاح اسلام است دور کنند، صریحا می‌گویم باید تمام همتتان در توجیه این کار باشد. قدمی انحرافی حرام است و موجب عکس العمل می‌شود. شما می‌دانید که مسئولان رده بالای نظام با چشمی خونبار و قلبی مالامال از عشق به اسلام و میهن اسلامی‌مان چنین تصمیمی گرفته‌اند خدا را در نظر بگیرید و هر چه اتفاق می‌افتد از دوست بدانید

جای خالی بررسی دیدگاه امام(ره) در کتاب‌های مربوط به قطعنامه 598

تعداد کتاب‌های مستقل درباره وقایع و مسایل پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در سال ۱۳۶۷ کم و سردار بنی‌لوحی معتقد است که توجه به آراء و دیدگاه امام خمینی (ره) در کنار تاریخ دفاع‌مقدس لازمه نگارش کتاب با موضوع این قطعنامه است.

قطعنامه‌ ۵۹۸ و نوشیدن جام زهر!

قطعاً فشار دولت‌‌ها و سازمان‌‌های بین‌المللی وجود داشت؛ در این موضوع تردیدی نیست، ولی در داخل هم عده‌‌ای به طور جدی معتقد بودند که ادامه‌ی جنگ به نفع ما نیست. گروه‌‌های مخالف، مثل نهضت آزادی، چندین بار رسماً گفته بودند که باید قطعنامه را بپذیریم، اما کسانی که در مجموعه‌ی نظام بودند علناً چنین موضوعی را مطرح نمی‌کردند.

رفاه طلبی پس از جنگ، بزرگترین آفت برای تداوم انقلاب

مصلحت زجر کشیده‌ها و جبهه رفته‌ها و شهید و اسیر و مفقود و مجروح داده‌ها در یک کلام مصلحت پا برهنه‌ها و گودنشین‌ها و مستضعفین بر مصلحت قاعدین در منازل و مناسک و متمکّنین و مرفّهین گریزان از جبهه و جهاد و تقوی و نظام اسلامی مقدّم باشند.

متن كامل پیام حضرت امام به مناسبت پذیرش قطعنامه ۵۹۸

متن كامل پیام حضرت امام به مناسبت پذیرش قطعنامه 598 متن كامل پیام كه در آن به سالگرد كشتار خونین مكه هم پرداخته شده به این شرح است. بسم اللّه الرحمن الرحیم ملت ایران لقد صدق اللّه رسوله الرءیا بالحق لتد خلن المسجد الحرام ان شاءاللّه آمنین.(1) علیرغم گذشت یك سال از كشتار فجیع و […]

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.