روزی که عکس ملکه وارونه شد

یکسال از زمانی که تصویر قاب عکس وارونه ملکه به صفحه اول رسانه های دنیا راه یافت و سفارت بریتانیا در ایران تسخیر شد می گذرد، روابط ایران و انگلیس از آن زمان تاکنون قطع است، به غیر از دیدار پرحاشیه ای که وزرای خارجه دو کشور در جریان یکی از نشست های بین المللی داشتند ارتباط رسمی دیگری بین دو کشور نبوده است.

چرا انگلیس باید از ایران می‌رفت؟

در حالی که مردم ایران در قحطی بسر می‌بردند، بریتانیا به دلیل ترک مواضع خود در اثر پیشروی عثمانی، آذوقه‌ای را که نمی‌توانستند با خود ببرند برای نرسیدن به دست عثمانی‌ها از بین بردند تا دست به یک جنایت جنگی بزنند!

دانشجویان برقراری رابطه با انگلیس را برنمی‌تابند

مجتبی ثابتی در مورد درخواست صالحی برای افزایش رابطه با دولت انگلیس گفت: دانشجویان این درخواست وزیر خارجه کشورمان را برنمی‌تابند.

از تسخير سفارت انگليس دفاع می‌كنم

مدير موسسه پژوهشي فتوح انديشه گفت: برخلاف تحليل ‌برخي كه اقدام دانشجويان در تسخير سفارت انگليس را اشتباه مي‌دانند، من به شدت از اين كار دفاع مي‌كنم.

تاریخچه اختلافات ایران و انگلیس از نگاه بی‌بی‌سی

روابط انگلیس با ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 تا کنون متزلزل بوده است. با توجه به اعتراض دانشجویان و تسخیر سفارت انگلیس در تهران و باغ قلهک در اعتراض به تحریم‌های اعمالی از سوی انگلیس علیه ایران، خبرگزاری بی بی سی به تاریخچه اختلافات دو کشور نگاهی انداخته است.

انگلیس هنوز غرامت ۴۰۰ میلیون پوندی به ایران را پرداخت نکرده است

به عنوان یکی از صدها نمونه از خسارت‌های رژیم انگلیس به جمهوری اسلامی ایران می‌توان به حکم دیوان داوری بین‌المللی لاهه اشاره کرد که شرکت خدمات نظامی IMS که متعلق به دولت انگلستان است را در سال ۲۰۰۶ میلادی به پرداخت حدود ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران ملزم کرده است اما با گذشت حدود شش سال هنوز این مبلغ به کشور ایران پرداخت نشده است.

رئیس‌جمهور قانون کاهش رابطه با رژیم سلطنتی انگلیس را ابلاغ کرد

در پی مواضع خصمانه رژیم سلطنتی انگلیس علیه جمهوری اسلامی و اقدام اخیر این کشور در تحریم بانک مرکزی کشورمان و حمایت از آشوبگران در جریان فتنه 88، مجلس شورای اسلامی طرح کاهش رابطه با انگلیس را تصویب کرد که محمود احمدی نژاد این قانون را امروز ابلاغ کرد.

سخنان امام خمینی (ره) درباره دولت جنایتکار انگلیس

در اين طول پنجاه سال كه تمامش را من شاهد بودم، شايد شما سِنتان اقتضا نكند، اما من تمام اين پنجاه سال را از زمانى كه رضاخان آمد اينجا و كودتاى آن زمان را كرد- 99(1) ظاهراً- تا حالا ما شاهد اين حكومت و طرز اين حكومت و وضع اينها بوديم

ناگفته‌های تهاجم به سفارت ایران در لندن و شهادت دو دیپلمات

نكته‌اي كه بسيار حائز اهميت است ورود نيروهاي ويژه انگليسي‌ها به نام SIS به داخل سفارت است كه همه آن شش تروريسم يا گروگانگير تسليم شدند و حتي در فيلم‌ها و مستندات است كه در زمان حمله نيروهاي ويژه اسلحه‌هاي خود را از پنجره به بيرون پرت كردند

ایران در برابر اقدامات انگلیس مقابله به مثل می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درخواست دولت انگلیس از دیپلماتهای ایرانی در لندن جهت ترک این کشور را اقدامی انفعالی و شتابزده ارزیابی نمود و افزود: بدیهی است دولت جمهوری اسلامی ایران متقابلا اقدامات لازم در این خصوص را انجام خواهد داد.