انتقاد فعالان عربستانی از آل‌سعود

مقام‌های امنیتی سعودی روز جمعه (۲۲ فروردین، ۱۱ آوریل) اعلام کردند دست‌کم ۱۰ نفر هفته گذشته به علت طرح سخنان ضد دولتی در تصاویر ویدئویی که در یوتیوب منتشر شد دستگیر شدند.

عکس: جمهوری قطیف و احساء

عکس مربوط به اعتراض خیابانی شیعیان قطیف است. جمعیت شیعیان در عربستان سعودی تا 20 درصد جمعیت این کشور تخمین زده می شود که بیشتر در مناطق قطیف و احساء سکونت دارند.

گزارش تصویری: برگزاری تعزیه در قطیف عربستان

منطقه قطیف در شرق عربستان از مناطق شیعه نشین این کشور است که هر ساله در ماه محرم مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) با وجود فشار‌های دولت آل سعود با حضور پر شور مردم برگزار می‌شود.

عربستان: ایران در حوادث قطیف دست ندارد

وزیر کشور عربستان هرگونه ارتباط میان حوادث به وقوع پیوسته در مناطق شیعه‌نشین کشورش با ایران را تکذیب کرد.

بیانیه 475 شخصیت عربستان، علیه رژیم سعودی

در پايان اين بيانيه شخصيت هاي شرق عربستان بر اطلاع رساني شفاف خواسته هاي مردم به نهادهاي رسمي تاكيد و اعلام شده است : اين روند بايد به نتايجي ملموس و واقعي براي مردم عربستان ختم شود.

شهید منیر المیدانی، شهید امروز عربستان در شهر قطیف

اما امروز که تظاهرات در کشور دیکتاتوری و وابسته عربستان ادامه دارد، عجیب است که گروه معارض از کشته های مسلمان عربستانی یادی نمی کنند. شاید روزهای فتنه 88 یادمان نرفته که با ساختن شهیدهای خیالی، عکس آن ها را تا حتی مجالس سنای کشور متخاصم بردند. اما شهیدان عزیزی چون منیر المیدانی در این ضعف رسانه ای و شاید بی تدبیری رسانه ای، مظلوم واقع می شوند.

علیرغم سرکوب‌ها از خواسته‌های خود چشم‌پوشی نمی‌کنیم

شیخ الجبیل خطیب نماز جمعه کوی الشویکه در خطبه‌های نماز جمعه روز خود پیش از هر چیز با اشاره به استقرار گسترده نیروهای امنیتی و نظامی سعودی در الشویکه به طور خاص و القطیف به طور عام تاکید کرد که این صف‌آرایی‌های سعودی ما را از تحقق خواسته‌هایمان بازنمی‌دارد.

تظاهرات ضد سعودی در قطیف عربستان

تظاهرکنندگان بار ديگر با حضور در خيابان­هاي شهر شرقي نفت­خيز قطيف عربستان سعودي، کشتار پنج تظاهرکننده در روزهاي اخير را محکوم کرده­اند.

تیراندازی به تظاهرکنندگان در عربستان

منابع عربستانی از تیراندازی نیروهای امنیتی سعودی به تظاهرکنندگان در قطیف خبر دادند.

گسترش اعتراضات در قطيف عربستان

به‌رغم حضور سنگين پليس، معترضان درعربستان سعودي بارديگر، در شهر قطيف واقع درايالت شرقي، تظاهرات کرده‌اند.