تکرار داستان اخراجی ها

داستان عجیب شهید مدافع حرمی که از قلیان و خالکوبی به آزادگی و شهادت رسید

فروش قلیان ممنوع است

قائم مقام وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر این که قلیان و ابزار استعمال دخانیات و مواد مخدر به راحتی در برخی فروشگاه ها به فروش می رسند آیا نظارتی در این باره می شود یا خیر؟ گفت: فروش قلیان و ابزارآلات استعمال آن مانند دیگر اقلام ماهواره ای ممنوع بوده و خلاف مقررات است.

قلیان از هتل پنج‌ستاره تا منازل

سیگار و قلیان همچنان بلای جان ایرانیان است، جامعه‌ای که جزء ۳ کشور پرمصرف دخانیات است، یک‌سوم واردات مواد دخانی‌اش قاچاق است، تبلیغات سیگار و قلیان از در و دیوار آویزان است و از هتل‌های لوکس تا پیک‌های قلیان ادامه دارد.

از سرو قلیان تا جولان طعم‌های ویژه آن‌ور آبی 

این روزها تفریح اکثر جوان های ایرانی حضور در سفره خانه ها و بازی با دودهای غلیظ قلیان هایی شده که با هر کام آن، خود را یک قدم به بیماری هایی همچون سرطان نزدیک می کنند.

گسترش تبلیغات فریبنده سرو قلیان در جامعه

طبق قانون مبارزه با استعمال دخانیات، تبلیغ مستقیم و غیرمستقیم دخانیات ممنوع است و باید با آن برخورد شود و به نظر می‌رسد دبیرخانه ستادکنترل دخانیات وزارت بهداشت باید در این زمینه از طریق رابط قضایی و نیروی انتظامی اقدام کند.

چند درصد مردم مخالف عرضه قلیان هستند؟

مردم کشورمان ضمن آگاهی نسبی در مورد مضرات مصرف قلیان میوه‌ای، به طور کلی استفاده از قلیان را امری ناپسند دانسته و خواهان جلوگیری از عرضه آن در قهوه خانه‌ها می‌باشند.

هشدار نسبت به فروش متادون در عطاری‌ها

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن هشدار نسبت به اینکه برخی معتادان برای ترک، متادون را از عطاری ها تهیه می کنند عنوان کرد: این عمل غیرمجاز بسیار خطرناک است و در مواردی مرگ و میر را هم در پی دارد.

قلیان پای ثابت وسایل پذیرایی در خانه ها

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن معین شیرازی گفت: متاسفانه قبح استفاده از قلیان در خانواده‌ها از بین رفته و جزء ثابت وسایل پذیرایی برخی خانواده‌ها شده است.

ضرب‌الاجل جدید برای جمع‌آوری قلیان‌ها

وی با بیان اینکه تا 31 شهریور ماه قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراهای فاقد مجوز مشخص می‌شوند، گفت: در این زمینه پیگیری‌های جمعیت مبارزه با دخانیات آغاز شده و اقدامات انجام شده در برخی استان‌ها نظیر کرمانشاه، همدان و به ویژه استان قزوین نیز پیشرفت خوبی داشته است.

سفارش تلفنی قلیان ممنوع شد

مصرف کنندگان قلیان در هر وعده مصرف 50 تا 200 پک می زنند که هر پک حاوی 15/0 تا یک لیتر دود بوده و هر فرد مصرف کننده قلیان در هر وعده معادل 100 نخ یا بیشتر سیگار مصرف می کند.