اگه دیوانه ای پاشو برو دیوانه خانه، اینجا مجلس عزاست+کلیپ

رحیم پور ازغدی:اگه میخوای اظهار شجاعت کنی چرا قمه میزنی، پاشو برو بجنگ؛ چرا نمیری، برای اینکه بازیه..‌.

طرح گفتمان انقلاب در اربعین، مثال ها و راهکارها

خیلی ها با این نگاه به اربعین می روند که بتوانند گفتمان انقلاب اسلامی را در خلال این فرصت فرهنگی، منتشر نمایند. از آن جهت که برخی تصور می کنند همان برنامه ریزی برای دانشگاه، مسجد یا تشکل شان در ایران به ضمیمه زبان عربی برای این امر کافی است برخی نکات و پیشنهادات را تقدیم می دارم تا معلوم شود فهم فضای ذهنی و مقتضیات زندگی مخاطب خیلی مهم است. در این مجال سعی شده به مثالهایی کاربردی و نیز راهکارهایی قابل انجام اشاره شود.

عار یا شعار، قمه‌زنی در ترازوی عقل و شرع

کتاب «قمه‌زنی سنت یا بدعت» تألیف حجت‌الاسلام مهدی مسائلی کتابی است که در آن به نقد و بررسی فقهی و اجتماعی قمه‌زنی پرداخته شده است. علی‌رغم پخش محدود آن، این کتاب تاکنون بیش از هفت چاپ از آن منتشر شده است. اما با این حال به تازگی مطالب کتاب مورد بازنویسی و ویرایشی اساسی قرار گرفته است، آن‌گونه که با توجه به مطالب جدید و تغییرات گسترده نسبت به ویرایش قبلی آن، این کتاب به زودی با نام جدید «عار یا شعار، قمه‌زنی در ترازوی عقل و شرع» توسط نشر آرما منتشر می‌شود.

جزییات بیشتری از تجمع سینما شکوفه

زن پوشیه پوش در ادامه سر و صداهای خود، شروع به قمه زنی و حرفهایی دون از شأن و التهاب و ایجاد جو تشنج می شود که دستگیر می شود.

زنِ قمه‌زن ماجرای «رستاخیز» دستگیر شد

سخنگوی ناجا در سومین نشست خبری خود در مورد حاشیه سازان اکران فیلم سینمایی “رستاخیز” گفت: تعدادی از این افراد که فیلمشان نیز منتشر شده بود دستگیر شدند و زنی که در آن فیلم اقدام به قمه‌زنی می‌کرد شناسایی شدند

تشیع انگلیسی خطرناک‌تر از تکفیری‌هاست

گویا برخی‌ها هراس دارند و احساس می‌کنند که با این نقد‌ها هیئت‌ها از بین می‌رود در صورتی که این‌طور نیست و شیعه آن‌قدر مترقی و محکم است که با هزاران شبهه هم از بین نمی‌رود. ما امروز باید به‌دنبال عزاداری‌ای باشیم که آن را به‌عنوان عزاداری منطقی و حقیقی حتی در سطح دنیا تبلیغ کنیم.

خاستگاه زنجیرزنی و قمه زنی چیست؟

استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: قمه زنی درعهد قاجار رواج پیدا کرد اما من بررسی تخصصی نکرده ام. در مطالعه اوضاع و احوال صفویه نیز چنین چیزی وجود ندارد. مبنایی که برای قمه زنی عنوان می کنند این است که …

برخي قمه مي‌زنند اما به جنگ داعش نمي‌روند

رحيم پور ازغدي با بيان اينكه گناه بي آبرو كردن عزاي امام حسين (ع) از گناه از قفا بريدن سر آن حضرت كمتر نيست هرچند ناآگاهانه باشد، تأكيد كرد: هركس سبب تمسخر دين امام حسين (ع) شود، خيانت كرده و هركاري كه سبب شود دشمن به مقدسات شيعه اهانت كند، حرام است.

نقدی به پاسخ جناب آیت الله

چندی است که تعدادی از اردتمندان و مقلدان آیت الله سید صادق شیرازی ضمن توبیخ و تشنیع بر حقیر به جهت مطالبی که بنده در کتاب «قمه زنی سنت یا بدعت» پیرامون روایت سر به محمل کوبیدن حضرت زینب سلام الله علیها بیان داشته‌ام.

مطابق فتوای رهبری قمه‌زنی حرام است

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در فراخوانی به پرسش‌های شرعی مخاطبان درباره احکام عزاداری پاسخ داده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.