سخنان رهبری چارچوب مذاکرات را روشن کرد

اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 1394 امروز به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل و ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه پیگیری شد.

نفت سلاح ژئوپلتیک جهانی نیست

رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که نفت نه تنها نمی‌تواند به عنوان یک سلاح ژئوپلتیک در برابر سایر کشورها استفاده شود بلکه نباید بهانه‌ای برای آمریکا محسوب شود تا به وسیله آن دیگر کشورها را نیز مطیع خود سازد.

پدیده شاندیز تخلف آشکار مرتکب شده است

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با بیان اینکه تخلفات پدیده شاندیز از چشمان تیزبین قوه قضاییه دور نمانده است، گفت: اینکه یک شرکت سهامی خاص از قوانین و چارچوب و وظایف خویش فراتر رفته و برای جلب مشارکت مردم به عنوان یک شرکت سهامی عام فراخوان دهد یک تخلف آشکار است.

دولت در دام یک گروه اقلیت نیفتد

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: از قوه مجریه به جد می‌خواهیم فریب یک گروه اقلیت را نخورد و در دام این جریان نفوذی نیفتد و بر پایه اصول اداره مملکت، رفتار کند.

چند نکته درباره اصلاح نظام پولی ‌و ‌بانکی

موضوع اصلاح نظام پولی و بانکی کشور که همزمان با مبحث مبارزه با فساد، این روزها در کانون توجه قرار دارد، به قدری پیچیده شده که فراتر از حوصله این یادداشت است اما می توان در نگاهی اجمالی این مسئله را بررسی کرد.

ضرورت اجرای صحیح قانون اساسی

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در یادداشتی به ضرورت اجرای صحیح قانون اساسی پرداخت و گفت: قانون اساسی در جهان تنظیم‌کننده رابطه دولت با مردم است.

جلسه سران سه قوه برگزار شد

سران قوای مجریه، قضائیه و مقننه در جلسه‌ای به بررسی آخرین تحولات و روند برنامه‌های کلان کشور پرداختند.

لزوم ارجحیت علم بر سیاست در وزارت علوم

نگاه ابزاری و قدرت‌محور به وزارت علوم، علاوه بر آنکه در محوریت این وزارتخانه در توسعه و پیشرفت و تعالی جامعه، ایجاد مانع کرده، در مواردی منجر به بروز مشکلاتی برای کشور از جمله حوادث تیرماه 78 شده است.

اسلام بهترین حقوق‌شهروندی را تعریف کرد

معاون فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضائیه گفت: بهترین حقوق شهروندی را اسلام تعریف کرده است و بهترین آن، قانون امر به معروف و نهی از منکر است.

وزارت بهداشت قربانی استعمال دخانیات

وزیر بهداشت در یادداشتی عنوان داشت که وزارت بهداشت خود قربانی استعمال دخانیات است، چرا که بخش عمده‌ای از اعتبارات‌ این وزارتخانه صرف درمان بیمارانی می‌شود که با سیگار زندگی کرده‌اند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.