حضرت زهرا، معترض فریادگر سازش ناپذیر

در سخنرانى انتقادى و اعتراضى حضرت زهرا (سلام الله علیها) به اوضاع پس از پیامبر ، میتوان تعابیرى را دید که اخطار صریح به همه انقلابیون در طول تاریخ ، در همه زمان ها و اعصار است

تاوان قیام برای عدل سیلی است

هرکس قیام کردبرای اقامه عدل، سیلی خورد. ابراهیم خلیل الله چون قیام کرد برای عدالت، سیلی خورد و او را به آتش انداختند.

چرا امام‌صادق برای تشکیل‌حکومت قیام نکرد؟

ابومسلم خراسانی در حمایت از خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم قیام کرد و از امام صادق علیه السلام برای رهبری و خلافت دعوت کرد؛ ولی امام دعوت هیچ کدام را نپذیرفت؛ چرا که به خوبی می‌دانست دعوت امثال ابوسلمه هم، نظیر دعوت کوفیان ظاهری است.

راز سکوت علی (ع) و قیام فاطمه زهرا (س)

این خطبه شریف آنقدر زیبا و در اوج فصاحت و بلاغت است که حتی متخصصان فن هم از بیان دقایق نکات رعایت شده در این عبارات ناتوان‌اند. انسان وقتی این خطبه شریف را می‌خواند، زیبایی خاص آن را درک می‌کند. برخی متن‌ها به قدری زیبایند که انسانِ بی‌خبر از دنیای ادبیات نیز زیبایی آنها را درمی‌یابد.

چهره زشت آمریکا را نمی‌توان با بزک تغییر داد

تصور برخی دولتمردان دولت قبلی و همچنین برخی دولتمردان دولت فعلی این است كه اگر ما در قضیه هسته ای، با امریكا مذاكره كنیم، موضوع حل می شود. من هم به دلیل اصرار آنها بر مذاكره درخصوص موضوع هسته ای، گفتم مخالفتی ندارم اما همان موقع هم تاكید كردم كه خوشبین نیستم. نشانه های خوشبین نبودن، اكنون در حال آشكار شدن است و دلیل بارز آن هم، اظهارات سخیف و توهین آمیز سناتورها و مقامات امریكایی بر ضد ملت ایران است.

علمای الازهر! مسئول هستید؛ قیام کنید

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: علمای بزرگ الازهر در مقابل اسلام عزیز مسئول هستند و مسئولیت امروز آنها بیشتر از سابق است.

اولین باری که آقای خمینی لقب «امام» گرفت

رژیم شاه از اقبال مردم به امام خمینی حیرت زده شد و دست به حرکت نسنجیده‌ای زد تا به گمان خویش امام را بی‌اعتبار کند و در ضمن از قدرت روحانیت ارزیابی مجددی بکند. از این رو در ۱۷ دی ماه ۵۶ (سالروز کشف حجاب) در روزنامه اطلاعات به چاپ مقاله‌ای مبادرت ورزید که هتاکی و بی‌احترامی را نسبت به امام به اوج رساند.

تحلیل زوایای قیام‌های ضداجنبی بوشهری‌ها در «خیزش جنوب»

کتاب «خیزش جنوب: قیام ضداستعماری مردم بوشهر علیه تجاوز نظامی بریتانیا» به قلم دکتر محمدامیر شیخ نوری برای نخستین بار به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.

مروری بر اخبار جهان در سال ۸۹

نوروزنامه تریبون مستضعفین > مروری بر مهمترین رویدادهای خبری در عرصه بین‌المللی و جهان اسلام در سال ۱۳۸۹.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.