معترض آمریکایی: کدام دموکراسی؟ آمریکا وحشی است

يک عضو حرکت مسالمت‌آميز و خانواده‌هاي ستاره طلايي طرفدار صلح در بالتيمور گفت که در امريکا دموکراسي وجود ندارد. وی بيان کرد که با سرکوب پليس اين نهايت دورويي است که ما درباره گسترش دموکراسي در ديگر کشورها سخن بگوييم و درباره مستثني بودن امريکايي صحبت کنيم؛ در حالي که به يقين استثنا نيستيم. ما وحشي هستيم.

اشغال دموکراسی؛ پایان وال استریت!

اما برخی پیش‌بینی‌های جالب‌تری ارائه دادند که اشاره به ابعاد احتمالی تئوریک تحولات اخیر در اروپا و امریکا داشت و آن این که ممکن است این رفراندوم رأی بیاورد ولی مردمی که تحت ظلم و شکنجه نظام سرمایه‌داری بوده‌اند و در این مدت در خیابان‌ها حاضر شده بودند حاضر نشوند نتیجه این همه پرسی را بپذیرند. اگر این اتفاق بیفتد سرمایه بسیار عظیم‌‌تری از غربیان بر باد خواهد رفت و آن …

همبستگی مسلمانان آمريکا با معترضان جنبش تسخیر وال استریت

مسلمانان امريکايي براي نشان دادن همبستگي با جنبش تسخير وال‌استريت، در پارک زاکوتي به اقامه نماز پرداخته‌اند.

تظاهرات ضد وحشيگری پليس درنيويورک

صدها نفر از فعالان جنبش “وال استريت را اشغال کنيد” روز شنبه در خيابان هاي نيويورک ضد خشونت و وحشيگري پليس تظاهرات کردند.

تظاهرات ضد سرمايه‌داری در آلمان

تي‌وي، هزاران نفر از مردم در سراسر آلمان در اعتراض به سيستم سرمايه‌داري و نفوذ و سلطه بانک‌ها، تظاهرات کرده‌اند.

اخراج مجری امريکایی حامی اعتراضات‌ اشغال

يک مجري راديويي امريکا به اتهام حمايت از تظاهرات “اشغال دي‌سي” و با ادعاي سخنگويي براي تظاهرات “اشغال” در واشنگتن از يک برنامه راديويي دولتي اخراج شده است.

گسترش جنبش‎تصرف در واشنگتن و لس‌‌آنجلس

جنبش اعتراضي “تصرف وال استريت” در امريکا همچنان در شهرهاي مختلف اين کشور از جمله لس‌آنجلس و واشنگتن دي‌سي ادامه داشته و در حال گسترش است.

گرامیداشت نخستين ماه جنبش وال استريت

هواداران جنبش “وال استريت را تصرف کنيد” که به اوج رسيده و بسياري از مخافان منفعت‌طلبي شرکت‌هاي بزرگ را در سراسر دنيا جذب کرده است، روز دوشنبه نخستين ماه ظهور اين جنبش را گرامي داشته‌اند.

تظاهرات ضد سرمایه داری در ۸۲ کشور جهان

مردم بیش از 82 کشور جهان، طی امروز و روز گذشته در حدود 951 شهر مختلف در اعتراض به نظام سرمایه داری حاکم بر بازارهای مالی اقدام به برگزاری تظاهرات اعتراض‌‌آمیز کردند.

ادامه اعتراضات در آمریکا و آغاز جنبش تسخیر بورس لندن از روز شنبه

همزمان با گسترش موج اعتراضات مردمی در آمریکا که امروز با سرکوب معترضان در نیویورک همراه شد، مردم انگلیس از فردا شنبه جنبشی موسوم به “تسخیر بورس لندن” را با برگزاری تظاهرات بزرگ در این شهر آغاز خواهند کرد.