پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

بنزین گران نخواهد شد

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌ای برای گران شدن بنزین در دستور کار مجلس و دولت نیست. به  گزارش سراج۲۴، کوروش کرم پور دبیر کمیسیون انژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سراج۲۴ گفت: جلسه‌ای در  کمیسیون انرژی مجلس و مسئولان وزارت نفت  در ۲۹ مهرماه تشکیل خواهد شد. وی افزود: برنامه ای برای افزایش […]

واردات بنزین ۲ برابر شد

در ۱۷۰ روز نخست سال‌جاری بیش از ۱.۳ میلیارد لیتر بنزین به ارزش بیش از ۸۰۰ میلیون دلار وارد کشور شده است که با این اعتبار می‌توان منابع مالی ساخت یک پالایشگاه ۶۰ هزار بشکه‌ای نفت را تامین کرد.

تغییرات جدید عرضه بنزین درجایگاه‌ها

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تشریح آخرین وضعیت افزایش نرخ کارمزد فروش بنزین در جایگاه‌‌ها اعلام کرد: اجرای طرح فروش حق‌العملی بنزین در جایگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

سناریو‌های دولت برای افزایش قیمت بنزین

منابع رسمی نیز تاکنون هیچ گونه خبری مبنی بر تایید تک نرخی شدن قیمت سوخت را تایید نکرده اند اما شارژ نشدن کارتهای بنزین خودروهای سواری و دامنه دارشدن شایعات معطوف به تک نرخی شدن قیمت بنزین در خلا ساعات آتی در این خصوص به رسانه ها اطلاع رسانی کنند.

ایران جزو ۱۰ کشور عرضه‌کننده بنزین ارزان

ایران با دریافت حدود 890 تومان بابت هر لیتر بنزین میان 93 کشور جهان، جزو ده کشور عرضه کننده بنزین ارزان محسوب می‌شود.

قیمت CNG کاهش یافت

هیئت دولت در مصوبه‌ای قیمت هر کیلو گاز CNG را 52 تومان کاهش داد و با توجه به سناریوهای وزارت نفت برای قیمت بنزین و CNG در سال آینده به نظر می‌رسد قیمت بنزین در سال آینده افزایش نخواهد یافت.

بنزین از امشب 700 و 1000 تومانی می‌شود

به گفته حاج‌محمدرضا، براساس آمار غیر رسمی مبنی بر نرخ جدید بنزین گفته شده است بنزین یارانه‌ای لیتری 700 تومان و بنزین آزاد لیتری 1000 تومان خواهد بود.

گزارش ایسنا از بنزین ۱۲۰۰ تومانی

بر اساس گفته‌های مسئولان دولتی و صاحب‌نظران بخش نفت کشور و با احتساب افزایش نرخ‌ بنزین و گازوئیل، احتمال می‌رود ‌قیمت جدید این دو حامل به ترتیب حدود 1200 و 550 تومان شود.

آیا تک نرخی‌شدن بنزین در راستای اقتصاد مقاومتی است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد استفاده از سیاست آزاد سازی قیمت به صورت تک نرخی نمی‌تواند مصرف آن را کنترل کند. از اواسط دهه ۶۰ تا سال ۸۵ افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت‌های مختلف بود اما مصرف بنزین همواره افزایش پیدا می کرد. در سال ۸۶ با اجرای طرح کارت هوشمند سوخت توانست مصرف آن را کاهش دهد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.