قیمت خودرو؛ حق با کیست؟

از یک طرف کمپینی شکل گرفته است که قیمت بالای خودرو را اجحاف به حق مصرف کننده می داند و در طرف دیگر، خودروسازی است که می گوید تولید با این قیمت ها به صرفه نیست.

قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد

وزیر صنعت، با تاکید بر اینکه قیمت خودروهای داخلی پس از توافق هسته‌ای کاهش نمی‌یابد، گفت: توافق‌نامه‌هایی با برخی کشورها برای گسترش همکاری‌های تجاری آماده شده است که بعد از رفع تحریم‌ها امضا می‌شود.

رکود بازار خودرو و ثبات قیمت‌ داخلی‌ها

رکود بازار خودرو باعث شد تا با وجود نزدیک شدن به ایام بازار شب عید، قیمت خودرو در این بازار ثابت و در برخی موارد نیز کاهشی باشد.

قیمت خودرو دنا نهایی شد

مرکز ملی رقابت قیمت نهایی دنا را براساس فرمول شورای رقابت اعلام کرد.

قیمت های جدید محصولات سایپا اعلام شد

پس از تشکیل جلسه بررسی قیمت خودرو که با حضور خودروسازان و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، گروه خودروسازی سایپا قیمت محصولات پرتیراژ خود را با هدف افزایش رضایتمندی هموطنان گرامی کاهش داد . به گزارش سایپا نیوز، در پی برگزاری نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که […]

بازار خودرو در کلاف بلاتکلیفی

اختلاف نظر مجلس و شورای رقابت بر سر قیمت تمام شده تولید خودرو سبب شده که بسیاری از خریداران به امید کاهش قیمت‌ها، اقدام به خرید نکنند. البته گویا قرار نیست سرنوشت قیمت خودرو در هفته جاری هم معلوم شود. زیرا علی علی‌لو رییس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان اعلام کرده که به احتمال زیاد نتایج بازنگری قیمت خودرو، 22 مرداد اعلام نخواهد شد.

طنز: قیمت خودرو

یک خواهر و برادر پولی را که برای خریدن هدیه روز پدر از مادرشان گرفته بودند، برای خودشان خرج کردند و بعد به پدرشان گفتند؛ ما هر چه فکر کردیم، دیدیم چیزی نداریم که در شأن پدرمان باشد، بنابراین از خدا خواستیم که خودش یک داماد و یک عروس خوب به شما هدیه بفرماید.

لزوم ورود جدی دولت برای تنظیم بازار خودرو

شورای رقابت اخیرا با بررسی های کارشناسی خود به این نتیجه رسیده است که قیمت خودروهای داخلی باید از 3 تا حدودا 6 درصد افزایش یابد . این درحالی است که قیمت اعلام شده برخی خودرو ها از سوی این شورا با قیمت های موجود در بازار اندکی تفاوت دارد تا جایی که قیمت تعدادی از انواع خودرو در بازار کمتر از مقدار قیمت اعلام شده است.

پیشنهاداتی‌برای اصلاح‌ قیمت‌گذاری‌خودرو

هرچند قیمت گذاری خودرو در کشور ما به یک کلاف سر در گم تبدیل شده است و همواره بین مرجع قیمت گذار و خودروساز اصطکاک جدی وجود دارد ولی راهکارهایی وجود دارد که قیمت منصفانه و رقابتی برای خودرو تعیین شود.

قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد

عضو انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه از ۲۷ تحریم اعمال‌شده بر روی خودرو تاکنون ۲ تحریم برداشته شده است، گفت: در مورد کاهش قیمت خودرو امید واهی به مردم ندهید چرا که این صنعت مجبور به استفاده از ارز ۳ هزار تومانی است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.