کاهش کیفیت «دارو» قربانی تغييرات نرخ «ارز»

تغییرات نرخ ارز باعث حذف مارژین دارو می‌شود که همین امر منجر به ضرردهی صنایع داروسازی و در ‌‌نهایت منجر به کاهش کیفیت داروهای تولید داخل می‌شود.

کاهش قیمت داروهای ایرانی «ام اس»

نایب رییس انجمن ام اس ایران از بالا رفتن فرانشیز بیمار برای داروهای ایرانی تا 90 درصد و برای داروهای خارجی تا 70 درصد برای بیماران ام اس خبر داد.

34 قلم دارو در فهرست جدید بیمه‌ها

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو از افزوده شدن 34 قلم دارو به فهرست قبلی داروهای بیماران صعب العلاج در این هفته خبر داد.

کاهش قیمت 20 قلم داروی بیماران خاص

رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت از اضافه شدن 20 قلم داروی جدید تا پایان این هفته به فهرست داروهای حمایتی بیماران خاص و صعب‌العلاج که از مهرماه سال جاری مشمول کاهش قیمت به نرخ سال گذشته شدند، خبر داد.

اغلب داروها رایگان می‌شود

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، از تحقق وعده کاهش قیمت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج خبر داد و گفت: بیماران با خیال راحت داروهایشان را دریافت کنند.

برنامه تامین اجتماعی برای رایگان شدن دارو

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از اعلام فهرست 136 قلم داروی بیماریهای خاص که قرار است به صورت رایگان در اختیار بیماران تحت پوشش تامین اجتماعی قرار بگیرد خبر داد و گفت: این لیست از امروز برای داروخانه ها ارسال شده تا آنها را در اختیار بیماران خاص قرار دهند .

شرط پرداخت مابه‌التفاوت قیمت دارو به بیمه‌ها

وزیر بهداشت به تشریح آخرین تصمیم گیری ها برای پرداخت مابه التفاوت قیمت دارو به سازمانهای بیمه گر پرداخت و گفت: با پرداخت مابه التفاوت، بیمه‌ها باید قول دهند مبلغ داروهای صعب‌العلاج به قیمت سال گذشته برگردد.

چرا دارو کمیاب و گران شد؟

ماجرای کمبود و گرانی دارو در کشور، از حدود یک سال قبل در کشور کلید خورد و هنوز هم آثار و تبعات آن متوجه مردم و بیماران است.

خبرهای خوش دارویی برای مردم

وزیر بهداشت از اعلام خبرهای خوش دارویی برای مردم طی هفته جاری خبر داد و گفت: این خبرها را از زبان مسئولان سازمان غذا و دارو خواهید شنید.

پشت پرده کمبودهای دارویی

علاوه بر تحریم‌ها، ضعف مدیریتی- نظارتی، سوءاستفاده حلقه توزیع کننده و احتکار دارو برای فروش گران‌تر آن به مردم، عدم پیش بینی و ارزیابی صحیح از آینده، عدم هماهنگی بین بخشی و موانع پیش روی تخصیص ارز مرجع به دارو تنها بخشی از عوامل دخیل در بروز چالش‌های دارویی هستند…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.