چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

کاهش‎قیمت‎سوخت رونق‎اقتصادی‌آمریکا را گرفت

بنا به اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، با کاهش قیمت سوخت، هزینه کرد خانوارهای آمریکایی در ماه جاری میلادی برای دومین ماه متوالی کاهش یافته و پول کمتری را به اقتصاد این کشور تزریق کردند.

میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس

رئیس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری با اعلام اینکه تیم کارشناسی در حال بررسی افزایش نرخ بلیت اتوبوس است که تا چند روز زمان می‌برد، گفت: افزایش قیمت بلیت متناسب با افزایش نرخ سوخت خواهد بود.

ايجاد تورم تازه در اقتصاد يعني اعلام جنگ

در هنگام اجرای فاز اول از این شش ویژگی تنها یکی یعنی تشخیص درست بیماری محقق بود، مي‌گفتند ایران یکی از بزرگترین مصرف سرانه‌های سوخت را دارد که باید اصلاح شود ولی نکته این بود که بقیه پنج شرط دیگر محقق نبود.

بیشترین افزایش قیمت‌ در بنزین و گازوئیل

شیب افزایش‌ قیمتها ملایم و تورم آن ناچیز خواهد بود و نگرانی خاصی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

افزایش قیمت سوخت با کدام معیار؟

در صورتی که روند انصراف‌ها تا پایان ایام ثبت‌نام مطلوب نباشد، طبیعتا از اظهارات آقای نوبخت باید این‌گونه برداشت شود که افزایش قیمت سوخت(بنزین و گازوئیل) با شیب زیاد انجام خواهد شد تا دولت بتواند منابع لازم را برای پرداخت یارانه نقدی که رقم آن نیز دیگر قابل کاهش نیست، تامین کند.

اجرای هدفمندی نیازمند آرامش در بازار است

هنوز تحریم‌ها پابرجاست و آمریکا به راحتی می‌تواند از طریق کشتی‌ها، بانک‌ها و بیمه اجازه ورود بنزین به ایران را ندهد.

جهانگیری: ثبت‌نام نکردن به معنای انصراف است

معاون اول رییس‌جمهور گفت: هرچقدر مردم بیش‌تر از دریافت یارانه انصراف دهند دولت خواهد توانست به بخش‌هایی مثل امنیت غذایی، بیمه، تولید، اشتغال و محیط زیست توجه بیش‌تری کند.

افزایش قیمت نان قطعی است

قیمت نان نهایت تا 25 فروردین ماه معین می‌شود و میزان افزایش قیمت آن بستگی به افزایش دستمزدها و افزایش قیمت انرژی دارد.

یارانه بگیران چگونه جریمه و حذف می‌شوند؟

دولت در مصوبه‌ای 7 ماده‌ای، منابع و مصارف حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال 93 را تعیین کرد. برهمین اساس، قیمت بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی هم در دولت نهایی شد و به نظر می‌رسد تا دو هفته آینده قیمت این حامل‌ها نیز با نرخ جدید عرضه خواهد شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.