اولین قربانیان «وایبر» کودکان هستند

در حال حاضر در ایران ۱۲ میلیون کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال از دنیای مجازی استفاده می کنند و دیده می شود که والدین خود در این زمینه پیشگام هستند و به بهانه های مختلف برای کودکانشان گوشی های اندروید و تبلت تهیه می نمایند غافل از این که این ابزارها اتاق هایی است که خودشان به هیچ نحو راه نفوذی در آن ندارند و در عوض درها و پنجره های این اتاق ها به روی دنیای مجازی باز است و این خود سر آغاز بروز آسیب های جدی اخلاقی و فرهنگی برای کودکان است.

انجمن حجتیه گردن‌کلفت شده، مراقب باشیم

ئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی، خطر جدی شبکه‌های اجتماعی نظیر «وایبر»، «واتس‌تاپ» و «لاین» را تشریح کرد و با اشاره به خطر انجمن حجتیه، گفت: این انجمن گردن کلفت شده، بنابراین باید مراقب باشیم.

دستور فیلترشدن نرم‌افزارهای موبایل لازم‌الاجرا است

عباس جعفری دولت آبادی در خصوص موضوع صدور دستور قضایی مبنی بر فیلترینگ برخی نرم افزارهای ارتباطی گفت دستور دادستانی تهران خطاب به مراجع ذیربط در خصوص فیلتر کردن این قبیل نرم افزارها هم چنان به قوت خود باقی است و دستگاه های مربوطه موظف به اجرای دستورات قضایی صادره می باشند.

لاین، واتس‌آپ و تانگو فیلتر می‌شود

با دستور مقام قضایی ۳ نرم افزار پیام رسان لاین، واتس آپ و تانگو تا ساعتی دیگر فیلتر می‌شود.

شایعه پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چند تا لایک داره؟!

این روزها برخی افراد ناشناس در شبکه‌های اجتماعی نظیر وایبر، لاین و چند شبکه اجتماعی موبایلی دیگر در تولید و انتشار اخبار سست و بی پایه فعالیت می‌کنند، که در این گزارش به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

وقتی وایبر همه چیز می­‌شود

آن چه خوب است کارکرد این شبکه هاست و آن چه بد است اشاعه استفاده از سرویس‌های خارجی. یعنی ما اگر یک سرویس ایرانی خوب داشتیم که با کیفیت خوب این خدمات را ارائه میداد چرا نباید همه مردم از آن استفاده کنند. وقتی سرویس، ایرانی باشد هم امکان نظارت بهتری برای نهادهای امنیتی فراهم است و هم ارزش اقتصادی در کشور ایجاد می‌کند.

«لاین» جوانی را در چنگال سارقان گرفتار کرد 

شبکه اجتماعی لاین و استفاده نابجای جوان مازندرانی از این شبکه و اعتماد بیش از اندازه وی به یک خانم جوان گرگانی وی را در چنگال سارقان زورگیر گرفتار کرد.

آیا بدون «وایبر» می‌توان به زندگی ادامه داد؟

ایرانیان یکی از اصلی‌ترین کاربران برنامک پیام‌رسان وایبر می‌باشند. اما این برنامه مخالفان و موافقان جدی دارد. نظر شما در این خصوص چیست؟

وزیر دفاع آلمان وارد اقلیم کردستان شد

وزیر دفاع آلمان بعدازظهر امروز و در سفری اعلام نشده وارد اقلیم کردستان عراق شد.

شایعات موبایلی و مصوبه‌ای به نام «روز پسر»

اخیراً در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های ارتباطی تلفن همراه پیامی دست به دست می‌شود که از نامگذاری روز پانزدهم ذی‌الحجه به «روز پسر» خبر می‌دهد. اما آیا واقعاً چنین مصوبه‌ای وجود دارد یا صرفاً در حد شایعه است؟

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.