“نیم قرن مبارزه”

در سال ۱۳۵۷ شمسی یک نوجوان ۱۶ ساله بیشتر نبود که به‌همراه سه تن از اعضای گروه “جبهه خلق برای آزادی فلسطین” به شمال سرزمین های اشغالی نفوذ کرد تا “دانی هاران” بزرگترین دانشمند اتمی رژیم صهیونیستی در شهر “نهاریا” را جهت انجام عملیات تبادل اسرا با زندانیان فلسطینی اسیر کند. در همین ماجرا بعد از کشتن گروگان ها توسط رژیم صهیونیستی دستگیر شد.

لیست بدون مسیحی و سنی را رد کرد!

وقتی امام موسی صدر به شهر صور رفت و در لیست جمعیت بر و احسان علامه شرف الدین، نامی از فقرای سنی و مسیحی ندید لیست را رد کرد و گفت مگر در این شهر سنی و مسیحی زندگی نمی کنند؟! پس چرا فقط به لیست کودکان شیعه بسنده شده است؟! من این لیست را قبول ندارم!

رویارویی با تکفیری‌ها و صهیونیست‌ها دفاع از مسلمانان است

نصرالله با طرح سؤالی مبنی بر اینکه « اگر مقاومت نبود،باوجود داعش لبنان الان کجا بود؟»، افزود: مقاومت در رویارویی با دشمن صهیونیستی و در کنار ملت فلسطین و در حمایت از قیام و انتفاضه و قضیه‌اش باقی خواهد ماند. وی با اشاره به قیام جوانان فلسطینی در هدف قرار دادن صهیونیست‌ها با چاقو به منظور آزاد سازی مسجد الاقصی، تاکید کرد که همه آنهایی که بر خسته شدن فلسطینیان شرط بندی کرده بودند، هم اکنون فرا روی یک نسل جدیدی که با چاقو نبرد می‌کند، قرار دارند.

بازخوانی ماجرای ترور ناکام رکن‎آبادی در بیروت توسط عاملان سعودی

در شرایطی که از ساعات اولیه انتشار خبر حادثه منا، سرنوشت نامعلوم غضنفر رکن آبادی، یکی از دیپلمات‎های سرشناس ایرانی و سفیر سابق ایران در لبنان که جزء زائران امسال حج بیت الله الحرام بود، به سوژه رسانه‎ها مبدل شده است، امروز شبکه تلویزیونی العربیه که از سوی خاندان سعودی اداره می‎شد، مدعی شد نام رکن‎آبادی در هیچ یک از مبادی ورودی عربستان ثبت نشده است.

حمایت رهبران حزب‌الله از اعتراضات مردمی

حزب‌الله لبنان ضمن اعلام حمایت مجدد خود از درخواست رئیس پارلمان این کشور برای برگزاری مذاکرات ملی ائتلاف «14 مارس» را مسوول فساد در کشور دانست.

واکنش‌ رسانه‌ای به تظاهرات حامیان عون

تظاهرات گسترده حامیان رئیس جریان آزاد ملی لبنان با واکنش گسترده مقامات لبنان و رسانه های این کشور مواجه شد.

ساختار نظام سیاسی؛مانع تغییرات در لبنان

رئیس مرکز پژوهش‌های رژف لبنان ساختار نظام طائفه‌ای و قوانین حاکم بر نحوه اراده سیاسی این کشور را مولد تمام بحرانهای لبنان دانست و گفت: تا زمانی که ساختار سیاسی لبنان بر اساس نظام طائفه‌ای باشد، امکان ایجاد تغییرات بنیادین در این کشور وجود ندارد.

قطر، عامل پشت پرده اعتراضات لبنان

منابع آگاه مدعی شدند که قطر معترضان لبنانی را به برگزاری تظاهرات ضد دولتی در بیروت تحریک می‌کند.

بازی جدید در بیروت با اسم رمز «زباله»

جریان ۱۴ مارس و حامیانش به نظر می رسد در برهه ای که لبنان یکی از قطعات مهم پازل امنیت جمعی در منطقه محسوب می شود، قصد بر هم زدن موازنه قدرت در بیروت از طریق هدایت اعتراضات مدنی به سود خود را دارند.

استقبال حزب الله از طرح رییس‌ پارلمان لبنان

منابع آگاه لبنانی از استقبال «حزب الله»‌ از طرح رئیس پارلمان برای حل بحران‌های جاری در این کشور خبر دادند.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.