یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

دولت حقیقت را به مردم نمی گوید!

خود دامداران و نمایندگان دامداری ها می گویند، اگر دولت دست از سر ما بردارد، و به تعهدات قبلی خود عمل کند و اجازه دهد بر اساس قانون اصل 44 به بازار رقابتی خود وارد شویم، می توانیم‌ بازار را کنترل کرده و شرایط آن را غیر تورمی بدانیم.

صنایع لبنی؛ پیشتاز در افزایش قیمت‌ها

در حالی که صنایع لبنی در هفته‌های پایانی سال گذشته قیمت انواع محصولات خود را برای چندمین بار افزایش دادند، امسال هم در گرانی محصولات کشاورزی پیشتاز شدند و محصولات خود را گران‌تر از سال گذشته روانه بازار کردند. البته مشخص نیست که این میزان افزایش قیمت که به بهانه مالیات بر ارزش افزوده صورت گرفته، قانونی است یا خیر و دستگاه‌های نظارتی وظایف‌شان را کی باید انجام دهند؟

۹۴ با گرانی کالاهای اساسی آغاز شد

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۲۱ فرودین ماه ۹۴را اعلام کرد که بر این اساس، قیمت بیشتر کالاهای اساسی در سال جدید با افزایش همراه بوده است.

آب پرتقال برای سرماخوردگی مضر است

آبمیوه‌های اسیدی مانند آب پرتقال می‌تواند عفونت گلوی فرد بیمار را تشدید‌ کند.

افراد مستعد «سنگ کلیه» لبنیات بخورند؟

یک متخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: مصرف قرص‌های حاوی کلسیم خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش می‌دهد، از این‌ رو این قرص‌ها در بیمارانی با استعداد سنگ‌سازی کلیه باید با نظر پزشک و متخصص مربوطه تجویز و مصرف شود.

قیمت شیر برگشت

سرانجام پس از دو هفته مبارزه برخی برندهای صنایع لبنی برای افزایش قیمت شیر، قیمت این محصول توسط بعضی از این برندها با تذکر سازمان حمایت به قبل برگشت.

لبنیاتی‌ها قیمت‌ها را پایین نیاوردند

در حالی که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به صنایع لبنی اولتیماتوم داده که تا امروز – 9 اسفند – مهلت دارند قیمت‌های افزایش یافته محصولات‌شان را به حالت قبل برگردانند، لبنیاتی‌ها محصولات تولیدی امروز خود را با همان قیمت‌های جدید و افزایش یافته روانه بازار کردند.

شیر برای سومین بار در سال جاری گران شد

در حالی که صنایع لبنی از مصوبه دولت مبنی بر خرید شیرخام به قیمت ۱۴۴۰ تومان امتناع می‌ورزند، این صنعت امسال برای سومین بار شیر و فرآورده‌های لبنی را گران کرد.

سایه سنگین واردات بر تولید داخلی غلات

بخش کشاورزی از یک سو به عنوان تأمین کننده امنیت غذایی جامعه و از سوی دیگر با دارا بودن ظرفیت بالای اشتغال و تولید، می تواند به عنوان محور پیشرفت کشور مورد توجه قرار گیرد. در بخش اول این گزارش به بررسی مهمترین تحولات مربوط به تأمین کالاهای اساسی از جمله گندم و برنج می پردازیم.

صدور ۹میلیارد ریال جریمه برای متخلفان لبنیات

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: در ۶ ماه اول سال بازرسی از واحدهای تولید، عرضه و پخش لبنیات انجام شد که منجر به تشکیل 2 هزار و 46 پرونده و صدور ۹ میلیارد ریال جریمه برای متخلفان شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.