انعقاد قرارداد تسلیحاتی فرانسه و لهستان

نخست‌وزیر فرانسه امروز چهارشنبه در چارچوب سفری دو روزه با هدف انعقاد قراردادهایی به ویژه قراردادی تسلیحاتی به ارزش 2.5 میلیارد یورو راهی لهستان می‌شود.

آینده تولید نفت شل در هاله‌ای از ابهام

در حالیکه طی ماه‌های گذشته افزایش عرضه نفت شل عاملی برای کاهش قیمت نفت عنوان شده است اما رویترز خبر داد به دلیل هزینه‌های سنگین اکتشاف این نوع نفت در کشورهای رومانی و لهستان متوقف می‌شود.

تصمیم لهستان برای فروش سلاح به اوکراین

لهستان در نظر دارد تا با اوکراین قرارداد تسلیحاتی به امضا برساند و سلاح در اختیار کی‌یف قرار دهد.

«ایدا» بهترین فیلم سال اروپا شد

جوایز فیلم اروپا که به اسکار اروپایی معروف است، جایزه بهترین فیلم سال اروپا را به درام ضدجنگ «ایدا» داد.

کمک های ایران به مهاجران لهستانی

معاون وزیر فرهنگ و میراث ملی لهستان در دیدار با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به قدمت تعاملات فرهنگی دو کشور‌، گفت: کمک ایرانی‌ها به مهاجران لهستانی فراموش ناشدنی است.

«دولت وحدت ملی» در کدام حکومت‌ها اجرا می‌شود؟

در دولت وحدت ملی، حتی ممکن است که یک حزب یا جریان سیاسی اکثریت پارلمان را داشته باشد، ولی نحوه رفتار آن گروه یا مخالفانش به گونه‌ای باشد که امکان ایجاد یک فضای بدون تنش در همه ابعاد کشور را غیر ممکن سازد؛ در چنین شرایطی است که مطابق آنچه گفته شد، حرکتی تحت عنوان تشکیل دولت وحدت ملی یا آشتی ملی شروع می‌شود.

ساخت قفس شکنجه در زندان‌های مخفی سیا در لهستان

یک شبکه خبری با استناد به اظهارات مستند یک مقام لهستانی از تلاش سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا (سیا) برای ساخت قفس شکنجه مخصوص مظنونان تروریستی در زندانی مخفی در داخل لهستان خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.