گوشت مردم زیر دندان ژنرالهای اقتصاد

همین سناریوی کثیف در ماجرای پوشک، رب گوجه، تخم مرغ ، لاستیک … اتفاق افتاد !

دولت راستگویان

“چرا دروغ می‌گوییم و واقعیت‌ها را به گوش مردم نمی‌رسانیم؛ دروغ گفتن امری حرام است؛ این‌بار با افتخار، از جیب چه کسی مهم نیست؟”

آیا حل مشکلات کارگران هفت تپه هم به موضوع سازش با آمریکا ربط دارد؟

روح الله تیمورپور / فعال رسانه ای موضع سازش با امریکا در این چند سال اخیر حرف چندان جدیدی نیست که به کرات از زبان حسن روحانی و تیم مدیریتی وی در دولت های یازدهم دوازدهم تکرارمی شود تکرار موضوع رابطه با امریکا همیشه زمانی تقویت می شود که دولت در موضع مطالبه گری از […]

پیروزی مجدد فراکسیونیسم دستوری و رد ادعاهای اصلاح‌طلبی

جریان اصلاح‌طلبی با برگزاری چندین‌باره نمایش انتخاب شهردار تهران و تعیین گزینه‌هایی که خود این جریان به ناکارآمدی آنها اذعان کرده‌اند به‌خوبی نشان داد که هنوز نتوانسته برخلاف ادعایش مبنی‌بر توانایی مدیریت کارآمد بر امور کلان‌تر، افراد ذی‌صلاحی را ارائه کند.

جریان انحرافی اصلی…

مهمترین دلیل امام در ماجرای عزل آقای منتظری یا در برخورد با بنی‌صدر یا خیلی موارد دیگر یک جمله است “انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها خواهید سپرد”
حالا لیبرالیسم، پشت دروازه‌های شهر در آستانه فتح پایتخت است. آقای آخوندی بعنوان کسیکه که علنا از لیبرالیسم عریان سخن می‌گوید دارد شهردار تهران می‌شود.

پرده برداری والرشتاین از وادادگی اساتید لیبرال ایرانی در سفر به ایران

امانوئل_والرشتاین، سال نودودو به دعوت انجمن جامعه‌شناسی ایران به دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران آمد و آن‌طورکه برخی از او به‌عنوان صاحب نظریه ساختار هژمونیک جهان و نظام سلطه انتظار داشتند، حرف زیادی از آمریکا و سرمایه‌داری نزد و برگشت و رفت!

تفاوت های سیاسی، تفاهم های اقتصادی!

اصولا هرچند این جریانات در مسائل سیاسی حداقل در ظاهر اختلاف دارند اما در حوزه اقتصادی به یک خط مشترک یعنی لیبرالیسم و پیاده سازی نسخه های نهادهای پولی و مالی بین المللی می رسند.

رجوع بی بی سی فارسی به «عصر روشنگری»

جهانی بینی عصر روشنگری مروج آرمان لیبرالی و شعار آزادی ست،شعاری که پس از انقلاب فرانسه دستاوردی جزء بردگی در نظام صنعتی اروپا همراه نداشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.