تفاوت های سیاسی، تفاهم های اقتصادی!

اصولا هرچند این جریانات در مسائل سیاسی حداقل در ظاهر اختلاف دارند اما در حوزه اقتصادی به یک خط مشترک یعنی لیبرالیسم و پیاده سازی نسخه های نهادهای پولی و مالی بین المللی می رسند.

رجوع بی بی سی فارسی به «عصر روشنگری»

جهانی بینی عصر روشنگری مروج آرمان لیبرالی و شعار آزادی ست،شعاری که پس از انقلاب فرانسه دستاوردی جزء بردگی در نظام صنعتی اروپا همراه نداشت.

قدرت بازدارندگی اتمی ایران در «جنگ آخر»

ماکان عیدی‌پور در کتاب «جنگ آخر» به موضوع تهدید اتمی بالفعل و بازدارندگی اتمی ایران پرداخته است.

آسیب‌های علوم انسانی غربی چیست

در پاسخ به کسانی که مدعی‌اند تأسیس علوم انسانی اسلامی تنها در صورتی ضرورت دارد که در علوم انسانی موجود نقص‌هایی باشد، باید گفت که رفع بسیاری از مشکلات امروز با یک جهان‌بینی معقول و الهی صورت می‌گیرد، نه علوم نزدیک به تجربی.

«تنبلي در مديريت»، «ديكتاتوري در سياست»، «ذلّت در ديپلماسي»

پنجاهمين شماره از مقالات شفاهي استاد رحيم‌پور ازغدي با عنوان « راه آسان براي توسعه پوشالي: «تنبلي در مديريت»، «ديكتاتوري در سياست»، «ذلّت در ديپلماسي» منتشر شد.

رحیم‌پور ازغدی قلب نئولیبرالیسم را هدف گرفته است

استاد رحیم پور بانگ بلند وجدان بیدار عدالت طلب اسلامی است که از دل آرمان های انقلاب در آمده است. ایشان به درستی انتقاد می کنند ما نباید بگذاریم که منطق سودمحور و سودسالار سرمایه داری مدرن و شبه مدرن بر مناسبات اقتصادی ما حاکم شود و ما این مناسبات ظالمانه را تطهیر و توجیه کنیم و هر کسی هم که از عدالت اسلامی صحبت کرد بگوییم که تو داری نظم و نظام را بهم می ریزی، دولت را زیر سوال می بری و با این بهانه ها او را کنار بگذاریم؛ اگر بنا بود این دست اقدامات صورت بگیرد رژیم شاه بسیار بهتر بلد بود که این کارها را انجام دهد؛ متاسفم از این که عده ای با شعار آزادی سعی دارند خفقان ایجاد کنند و دهان منتقدان را ببندند.

کدام دولتمرد با «تشیع انگلیسی» مبارزه کرد؟

«تشیع انگلیسی» از قرن ۱۹ میلادی در بحبوحه ساخت‌یابی اجتماعی و تکوین فقه سیاسی شیعه ظهور کرد تا سرچشمه‌های اقتدار اسلام ناب را بخشکاند.

حاشیه نگاری «اعتماد» از سخنرانی جلیلی

جليلي با خواندن اين بخش از بيانيه موسوي اظهاراتي را بيان كرد كه مضمون آن آدرس غلط دادن اين نامزد انتخابات سال ٨٨ بود. اما ورود اين عضو شوراي عالي امنيت ملي به موضوع رقابت‌هاي سال ٨٨ اينجا بود كه دشمنان ايران به دليل موفقيت جمهوريت و اسلاميت نظام در انتخابات ٨٨ به دنبال تخريب دستاوردهاي آن رفتند.

فیلترینگ هوشمند، چندان هوشمند نیست

در بسیاری از کشورها،فراهم کنندگان خدمات اینترنتی (ISpها) یا در مالکیت دولت هستند یا به وسیله آن کنترل می‌شوند.چنین جوامعی، به وسیله باز نگه داشتن گزینه‌های فرهنگی، در چهارچوب ضوابط فرهنگی بومی، توانایی‌های ارزشمند خود را حفظ‌می‌کنند.

طنز: کودتای گوجه فرنگی در شهر

یه روز تعطیل با دوستم تصمیم گرفتیم بریم بیرون و تو شهر بچرخیم تا یکم تفریح کنیم، خلاصه ازخونه زدیم بیرون.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.