تفکر مادی در سیاست «لیبرال‌دموکراسی» است و در سینما «شهوت و خشونت»

همانطور که سیاست ورزی در عرصه سیاسی از سیاست ورزی غیر دینی مشکل است، اما ممکن و جهاد فی سبیل الله است. در عرصه ی هنر هم همینطور است. رابطه ای که به یک معنا مخاطب مستغرق می شود در یک اثر هنری . هر نوع استغراقی به مفهوم اغواگری نیست. اگر این تسخیر و تصرف و اگر این تاثیر گذاری کمکی به فطرت مخاطب باشد و او را به سمت کمال سوق دهد، او به سینما و هنر دینی خدمت کرده است.

عدول از اصول به بهانه تنش‌زدایی مبارزه با خط فکری امام است

افراد لیبرال مذهبی دهه چهارم انقلاب معتقدند که ما باید همزیستی مسالمت‌آمیزی با قدرت‌های جهانی داشته باشیم و نباید سرنوشت خود را به مسائل خاورمیانه گره بزنیم. ما اگر می‌خواهیم توسعه پیدا کنیم باید مجموعه‌ای از تغییرات را در سیاست خارجه داشته باشیم. اینان معتقدند که باید در سیاست خارجه ایدئولوژی زدایی کنیم و با عقل سلیم تصمیم بگیریم. این در حالی است که امام (ره) خلاف آن را اعتقاد داشتند. آیا این سخن امام که تا کفر هست مبارزه هست از روی عقل سلیم نبوده است؟

کچوئیان: محاجه و گفت‌وگو با رهبر جامعه اسلامی جایز است

ما حتي در مورد رهبري هم زمينه‌هاي محاجه و گفت‌وگو داريم، همان‌طور که با استشهاد به سيره‌ي ائمه يا حضرت رسول و … مي‌توانيم مواردی را پيدا کنيم که به رهبري نهي‌اي کرده باشند، یعنی نظری مخالف رهبری بیان کرده باشند. در نقد مؤمنان به ولايت فقيه، در سيستم اسلامي آن‌چه ما به آن در چارچوب نظريه‌ي امت و امامت و ولايت فقيه، معتقديم ولايت فقيه است نه ولي فقيه. يعني به شخص ولي فقيه مي‌توانيم نقد کنيم نه به خود ولايت.

آیا لیبرال‌ها برنده‌‌ انتخابات پارلمانی لیبی شدند؟

اگرچه لیبرال‌ها انتخابات را به سود خود به پایان بردند اما نتوانستند اکثریت آراء را به دست آورند؛ بر پایهٔ قانون از ۲۰۰ کرسی ۱۲۰ کرسی متعلق به نامزدهای مستقل است و احزاب و گروه‌ها برای کسب اکثریت، نیازمند ائتلاف با ۴۵ تا ۵۵ نمایندهٔ مستقل‌اند.

معترض آمریکایی: کدام دموکراسی؟ آمریکا وحشی است

يک عضو حرکت مسالمت‌آميز و خانواده‌هاي ستاره طلايي طرفدار صلح در بالتيمور گفت که در امريکا دموکراسي وجود ندارد. وی بيان کرد که با سرکوب پليس اين نهايت دورويي است که ما درباره گسترش دموکراسي در ديگر کشورها سخن بگوييم و درباره مستثني بودن امريکايي صحبت کنيم؛ در حالي که به يقين استثنا نيستيم. ما وحشي هستيم.

خون کودکان غزه از دندان لیبرالیسم می‌چکد

امام بعد از جنگ به مبارزه با لیبرالیسم پرداختند و در آخر عمر خود فرمودند “ما از اول هم در این انقلاب درگیر لیبرال ها بودیم” و ایشان به دلیل اعتماد زیاد به آن ها از مردم عذرخواهی کردند.ایشان می فرمایند “به جوانان لیبرالیسم را توضیح دهید” و می فرمایند “تا من هستم نمی گذارم حکومت به دست لیبرال ها بیفتد و منافقان، این مردم بی پناه را از بین ببرند و نمی گذارم شعار نه شرقی و نه غربی را پایمال کنند.”

آغازی بر یک پایان

گستره عادات هر چه عمیق تر و وسیع تر باشد، انقلابی بزرگ تر لازم است تا بندهایش را از دست و پای جان بشر- بگسلد و خواه ناخواه چنین نیز خواهد شد- و هر چه عادات ملازم با ماندن عمیق تر و و وسیع تر باشد، درد و رنج هجرت و انقلاب بیشتر است و بنابراین، از هم اکنون می توان وسعت مصائبی را که «انقلاب جهانی فردا» برای بشر پیش خواهد آورد، به حدس و گمان دریافت. تردیدی نیست که بشر امروز از یک «انقلاب جهانی» گریزی ندارد، چرا که تمدن امروز خواه ناخواه وسعتی جهانی یافته است…

افسانه های یک ذهن لیبرال

مناظره ای در مسجد دانشگاه امیرکبیر برگزار شد درباره اسلام و لیبرالیسم… در این مقاله سعی دارم اصولی را که یک فرد لیبرال به آن ها معتقد است به نقد بکشم. در نتیجه اصول لیبرالیسم را بیان می کنم و پس از آن با طرح چند پرسش به نقد آن ها می پردازم. پس از آن و در بخش دوم مقاله روش حکومت داری اسلامی و مزایای آن را برخواهم شمرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.