همایش مادری؛سرآغازی برای گفتمان‌ فرزندآوری

ضرورت برگزاری این همایش آشنا کردن مادران با نقش‌های مادرانه و ایجاد انگیزه در مادران نسل جدید برای فرزندآوری است.

مادران ۶ ماه مرخصی/پدران هم مرخصی نمی‌روند

افزایش مدت مرخصی زایمان مادران و مرخصی تشویقی پدران لایحه‌ای بود که سال گذشته با سروصدای زیادی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید اما در سکوت توسط شورای نگهبان و به دلیل داشتن بار مالی برای دولت رد شد.

رجایی‌فر: مادران از اشتغال صرف‌نظر کنند

یک استاد دانشگاه گفت: خانم‌ها باید بپذیرند که نقش مادری با نقش‌های دیگر مانند اشتغال در تعارض است از این رو مادران شاغل باید با حمایتی که دولت در این خصوص انجام می‌دهد، از اشتغال صرف‌نظر کنند.

مادر شدن زن را متعالی می‌کند

سارا عرفانی این بانوی نویسنده تعابیر زیبایی از دنیای مادری دارد: وقتی بچه‌دار می‌شویم متوجه می‌شویم که چقدر زندگی یک چیزی کم داشت! مادر شدن زن را متعالی می‌کند اگر با دانش کافی و با یک جهان بینی درست به سراغ مادری برویم.

زن و خانواده صاحب ستاد می شوند

مریم مجتهدزاده رئیس مركز امور زنان وخانواده ریاست جمهوری، درباره برنامه‌های این مركز طی سال جدید اظهار داشت: برنامه‌های خوبی برای سال جاری درجهت تحكیم و تقویت بنیان خانواده در نظرگرفته شده است. توجه جدی به كمیته دختران جوان با توجه به اهمیت جایگاه دختران در جامعه به عنوان همسران و مادران آینده خواهد شد و برنامه‌های‌ریزی‌های خوبی برای آنها در نظرگرفته شده است. وی ادامه داد: ستاد ملی زن وخانواده تشكیل شده و قرار است كه اوائل سال جاری نخستین جلسه آن برگزار شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.