مادران شهدا «شیار ۱۴۳» را افتتاح کردند

فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار امشب با حضور ۱۴۳ تن از مادران شهدا در برج میلاد تهران افتتاح شد. این فیلم از 21 آبان‌ماه در سراسر کشور اکران خواهد شد.

آبیار: الفتِ من میان زمین و آسمان معلق بود

پدرم نسخه متفاوتی از قصه حسن کچل برایم تعریف می‌کردند که من هیچ کجا نشنیده‌ام. داستان‌های ملک جمشید، ملک احمد، ملک محمد که از قصه‌های هزار و یک شب است یا دختر شاه پریان هم همیشه برایم جالب بود. قصه‌های قرآنی هم برایم تعریف می‌کرد. حتی پدرم بعدها که جبهه رفت هم با همان نگاه خاص خودش خاطراتی از جبهه برایمان تعریف می‌کرد.

در ستایش شیار ۱۴۳

پیش از این امیدوار بودم ذره‌ای از عواطف مادرم در فراق برادر شهیدم را درک کنم اما با دیدن شیار ۱۴۳ با اینکه بسیار به کرانه‌های عاطفی این «زن ستودنی» نزدیک شدم ولی یقین پیدا کردم معنای نگاه‌های ساکت مادرم که ناگفتنی‌های فراوانی دارد، برای‌ام قابل دریافت نیست!

شعر: پسرم تا ابد نمی‌میرد

ای محمد ترین بروجردی | ای مسیحا دم غریبستان || جز خدا کسی نمی داند |مرحمت را به زخم کردستان

فیلم: مادران شهید درباره سینما می‌گویند؟

در آستانه میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر نظرات مادران شهید درباره سینما و فیلمسازی منتشر شد.

فراخوان همایش ادبی سوختگان وصل

فراخوان شرکت در یازدهمین همایش ادبی سوختگان وصل “آب و آینه” ویژه «نکوداشت مادران شهدا» منتشر شد.

امروز روز مادران شهداست +کلیپ

امروز، روز «زنان‌، ارزش‌های اسلامی و پایداری ملی» است، روز مادران شهدا، روز آن مادرانی که یک یا چند فرزندشان را فدایی اسلام و انقلاب کردند و به امام و رهبر خود اعلام کردند که فرزندان ما فدای سر امام (سر خم می سلامت، شکند اگر سبویی)…

فقط دیدار با رهبری به دلمان ماند!

«حاجیه ستاره اکبری» بانوی ۷۸ شهیدآبادی مادری است که چهار پسرش با نام‌های محمد شفیع، نورالدین، هدایت‌الله و عین‌الله را در دوران جنگ تحمیلی از دست داده است اما با اراده و مصمم می‌گوید پشیمان که نیست هیچ بلکه خوشحال هم هست.

حسینم را قنداق کردم و به خاک سپردم + تصاویر

دوستانش گفتند: «در سنگر بوديم كه صبح خيلي زود از خواب بيدار شد و با خوشحالي همه ما را بيدار كرد و گفت: بچه‌ها من امروز شهيد مي‌شوم. خواب حضرت زهرا‌(س) را ديدم كه آمدند و فرمودند امروز قبل از اذان ظهر شهيد مي‌شوي و مي‌آيي پيش ما.»

رهبر انقلاب: انقلاب ما انقلاب زینبی است

انقلاب ما انقلاب زينبى است. از اول انقلاب، زنان يكى از برجسته‌ترين نقشها را در اين انقلاب ايفاء كردند. هم در خود حادثه‌ى بزرگ انقلاب، هم در حادثه‌ى بسيار بزرگ هشت سال دفاع مقدس، نقش مادران، نقش همسران، از نقش مجاهدان اگر سنگين‌تر و دردناك‌تر و تحمل‌طلب‌تر نبود، يقيناً كمتر نبود.