گفتند پسرت را سوزانده‌اند

مادر شهید جان محمد کریمی از شهدای عملیات پدخندق می‌گوید: سختی‌های زیادی کشیدم چرا که یکی از آتش زدن فرزندم توسط دشمن و یکی از تکه تکه شدن فرزندم سخن می‌گفت.

شعر: مادری، قاب عکس در دستش

مادری، قاب عکس در دستش | تک به تک از تمامی شهدا || زیر لب، هی سوال می‌پرسید: |پسرم را ندیده‌اید شما؟

پایان انتظار مادر یک غواص شهید

نمی‌دانم چه چیزی جواب 29 سال چشم به راهی مادر و پدر را می‌دهد؟ اما بی‌شک همان خبر پیدا شدن نشانی از فرزندشان می‌تواند چشم آنها را روشن کند.

زندگی یامامورا از کیوتو تا فکه، از بودا تا اسلام

کونیکو یامامورا جوانی ۲۱ ساله بود که با یک مرد ایرانی در آموزشگاه زبان انگلیسی شهر آشنا می‌شود. ازدواج می‌کند و مسلمان می‌شود و به ایران می‌آید. پای ثابت حرف‌ها و اعلامیه‌های امام می‌شود. جنگ می‌شود، پسرش محمد را به جبهه می‌فرستد.

مردم دنیا دنبال واقعیت‌های دفاع مقدس هستند

عکاس مجموعه «مادران انتظار» می‌گوید: در مراسم گشایش نمایشگاه عکس مادران شهدا در میانمار، یک مادر مسلمان بود که با دیدن این عکس‌‌ها گریه می‌کرد و می‌گفت من این واقعه را درک می‌کنم. چون 16 سال فرزندم را گم کرده بودم.

خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخت

فکر نکنید ما بی‌خیال از کنار بدحجاب‌ها عبور می‌کنیم. حرص می‌خورم یاد لحظاتی می‌افتم که پسرم با دیدن بدحجابی غیرتی می‌شد. در این سال‌ها با حیا زندگی کردیم و حرف نزدیم اما با مهربانی بنویس «خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخته شده است.»

دلاویزترین علقه مادر و فرزندی

سازندگان شیار 143 به توفیقی از خداوند نائل شده‌اند و این البته، بدون اذن او نبوده است. خیلی‌ از فیلمسازان می خواسته اند که فیلمی تأثیرگذار بسازند اما موفق نبوده‌اند. قاعدتاً آنچه این توفیق را نصیب سازندگان شیار 143 کرده اخلاص سابق آنها برای خداوند تعالی است.

روایتی از پایان انتظار مادری از شهیدان غواص

پسرم غواص نبود. من صدای قدم‌هایش را می‌شنوم. که می‌آید. اگر پسرم زنده نمی‌آید چرا تبریزی‌ها بی‌جهت می‌رقصند! چرا امسال گل شمعدانی شکوفه قرمز داد و حوض چرا آبش آبی‌تر از همیشه است. یونس جان تو غواص نبودی. مگر نه!.

مادرانی هم‌تراز فرزندان شهیدشان

او که پسرش را در زمانهٔ اوج تهاجم فرهنگی دشمن بر اساس ارزش‌های انقلابی بزرگ کرده است. بعد از شهادت او به تعبیر نویسنده دفاع‌مقدس رحیم مخدومی، ام‌وهب انقلاب اسلامی شد. هم عمارگونه به روشنگری و دفاع از ارزش‌هایی که پسرش جان فدا کرد و مشخصاً صنعت هسته‌ای افتاد و با بصیرت خود دربازی‌های بعضی سیاسیون برای سوءاستفاده از خانواده شهدای هسته‌ای در اعلام رضایت از تعطیلی مراکز هسته‌ای بازی نخورد.

نصب مجسمه «مادر» در منطقه ۲۰

یک هنرمند مجسمه‌ساز از نصب کار تازه‌اش که مجسمه یک مادر شهید است در منطقه ۲۰ خبر داد و از اینکه مردم مدام با مجسمه عکس می‌گیرند ابراز خشنودی کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.