آقای آخوندی! اگر به حسن عباسی رحم نمی‌کنید، لااقل به مارکس رحم کنید!

«امام راحل! بیا ببین عباس آخوندی، وزیر میلیاردی این حکومت می‌گوید اگر می‌خواهیم به توسعه برسیم باید لیبرالیسم را پیاده کنیم؛ خیلی بی‌خود کردی عباس آخوندی! تو گنده‌تر از بنی‌صدر نیستی، تو گنده‌تر از منتظری نیستی.»

اسلام آمریکایی مخدّر جامعه است

«شنیده‌ای مارکس می‌گوید دین افیون توده‌هاست. مارکس راست می‌گوید. ولی چه دینی؟ اسلام آمریکایی. این حرف من نیست. حرف یک بابایی‌ست به اسم خمینی… عین جمله‌ی امام است: اسلام آمریکایی مخدّر جامعه است.»

والرشتاین در دانشگاه تهران سخنرانی می‌کند

وی خود را با آمریکایی ها و اسرائیلی ها در این مورد که ایران به دنبال دستیابی به موقعیت قدرت هسته ای است هم نظر می داند. اما نقطه افتراق خود با آن ها را در این مسئله می بیند که چنین امری طبیعی و اجتناب ناپذیر بوده و هرگز به یک فاجعه ژئوپولیتیک منجر نخواهد شد. وی بیان می دارد که از نقطه نظر ایران سه کشور هند، پاکستان و اسرائیل کشورهایی هستند که نه تنها معاهده منع گسترش سلاح های کشتار جمعی (ان پی تی) را امضاء نکرده اند، بلکه بالفعل دارای سلاح های هسته ای هستند.

نجات عدالت از فرمالیسم

عدالت واژه‎ایست که همواره محترم بوده و اکنون نیز هست اما این مفهوم در فرهنگهای متفاوت تعریف های مختلفی دارد. در واقع معنای عدل در غرب با مفهومی که در ایران و کشورهای اسلامی – که مبنایی فقهی دارند – فرق می کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.