کاریکاتور/ اعدام سلطان سکه نشانه اقتدار دولت و دستگاه قضایی!

کاریکاتور مازیار بیژنی در مورد سلطان سکه و اعدام دانه ریزها به جای دانه درشت ها

از لنگ و نان خشک و خالی تا کاخ و استخر خشک و خالی

کاریکاتور کنایه آمیز مازیار بیژنی در مورد مواضع اخیر علی اکبر ولایتی پیرامون در مورد مردم یمن و سکونت خود در ویلا

کاریکاتور شفافیت مقننه طوری!

کاریکاتور دیدنی مازیار بیژنی از شفافیتی که لاریجانی و مجلس به دنبال آن هستند

روایت کاریکاتوری مازیار بیژنی از وی آی پی نشینان هیئت

«قصه عزاداران وی آی پی، جایگاه های خاص، علم کشان انقلاب»
به قلم مازیار بیژنی

خلاصه کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا»

همین که پای کلمب به اولین جزیره‌ی قاره آمریکا رسید، اجرای حقوق بشر را شروع کرد. مشکل این بود که در سراسر قاره حتی یک بشر پیدا نشد که کلمب و دوستانش بتوانند حقوق او را محاسبه و پرداخت کنند! کلمب در خاطراتش نوشته: «همین که به اولین جزیره‌ی سرزمین جدید رسیدم عده‌ای از بومیان را اسیر کردم تا قدرتم را به آنان نشان دهم.» البته مقصود کلمب همین قضیه‌ی پرداخت حقوق بوده و این یعنی متن را باید این‌جوری خواند: «در اولین جزیره عده‌ای از بومیان را دعوت کردم تا با حقوق بشر آشنا شوند!»

آموزش طنز و کاریکاتور در مکتب بزنگاه

مكتب طنز و كاريكاتور بزنگاه سلسله نشست های هفتگي تخصصي با اجراي مهدي فرج اللهي با موضوع آموزش طنز و كاريكاتور است كه در سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار مي شود.

نظرات کاریکاتوریست‌ها در باره طرح موهن آرمان

اگر به این کاریکاتور یک نگاه تکنیکی داشته باشیم، باید در خصوص بالهایی که برای این غواص‌ها کشیده شده است، گفت که بال به معنی پرواز در فرهنگ ما با بال در فرهنگ غرب متفاوت است و این بالهایی که تصویر شده‌اند نوعی «آنجل» است که به کالبد پر مربوط می‌شود و جنبه معنایی آن را در برنمی‌گیرد.

در بزنگاه هشتم:دکترها به بهشت نمی روند!

در این شماره متوجه می شویم که برخی دکترها به کجا نمی روند! منافع میلی کدام است؟ ابتکار ِ ابتکار چیست؟ در مدرسه عالی تدبیر چه می گذرد؟ و چگونه است که کشتی صنایع ملی قند و شکر به گل نشسته و حلوای ختمش خیرات می شود؟

دم خروسِ اسرائیلی‌ات بیرون زده مسیو پلانتو!

هفتمین شماره از دوهفته‌نامه طنز و کاریکاتور «بزنگاه» به مدیرمسئولی مازیار بیژنی راهی کیوسک‌های مطبوعاتی شده است. بیژنی در سرمقاله این شماره «بزنگاه» به بیان خاطره خود با «ژان پلانتو»، یکی از کاریکاتوریست‌های فرانسوی پرداخته است که این روزها خود از دست‌اندرکاران نشریه طنز «شارلی ابدو» است: ما در فرانسه آزادی بیان مطلق داریم. من […]

کاریکاتور: اقتدار شکم!

حسن روحانی: اگر همه موشک ها را داشته باشیم ولی گوشت و مرغ و گندم وارد کنیم اقتداری نداریم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.