انتقاد فعالان فرانسوی از ممنوعیت راهپیمایی

حتی در زمان (ژاک) شیراک (رییس جمهور پیشین فرانسه) و نشست‌های فرانسوی-آفریقایی وی و در دوره‌ی (نیکلا) سارکوزی (رییس جمهور سابق فرانسه) هیچ‌گاه از تظاهرات مردم در محل میدان جمهوری جلوگیری نشده بود. این یک مشکل واقعی برای دموکراسی این دولت است.

بهار القاعده در سوریه، سینا و مالی

بهار عربی اگرچه سرنگونی شماری از دیکتاتورهای منطقه‌ای را به دنبال داشت، اما بی‌ثباتی و نبود دولت مرکزی قدرتمند موجب رشد و تشدید فعالیت سازمان تروریستی القاعده در این کشورها شده است.

فرانسه، مالی را به سازمان ملل می‌سپارد

وزیر خارجه فرانسه با تاکید بر اینکه کشورش قصد ندارد برای همیشه در مالی بماند اعلام کرد: از ماه آوریل ماموریت نظامی در مالی به سازمان ملل تحویل داده می شود.

نسخه اتحادیه اروپا برای سوریه،کره‌شمالی و مالی

وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه در بروکسل، درباره تمدید تحریم‌ها علیه سوریه و نیز اوضاع مالی و کره شمالی بحث و گفت‌وگو کردند.

نگذارید مالی هم عراق و افغانستان شود

وزیر خارجه کانادا گفت که اوضاع در مالی به گونه ای پیش می رود که نگرانی‌ها درباره تکرار سرنوشت عراق و افغانستان در این کشور را شدت بخشیده است.

از کلوپ‌های شبانه تا جنگ در آفریقا

یک هفته نامه غربی در گزارشی منابع پولی افراطیون حاضر در غرب آفریقا را که اقدام به گروگانگیری در الجزایر و همچنین اشغالی شهرهایی در مالی کرده اند، فاش کرد.

فرانسه در دام آمریکا؛ رنج فرانسه، گنج آمریکا

آمریکا با تشویق و حمایت از فرانسه برای روانه کردن نظامیان خود به مالی، این کشور را زیرکانه به دام انداخت تا از یک سو شرایط در سوریه را به نفع خود تغییر دهد و از سوی دیگر، جای پای خود در آفریقا را محکم‌تر کند.

باز سازمان ملل سازمان استعمارگران شد

مشارکت مستقیم در عملیات نظامی باعث خواهد شد تا جان کارمندان غیرنظامی ما در منطقه به خطر افتد و من این موضوع را بسیار جدی خواهم گرفت.

خوابی که «فرانسه» برای «مالی» دیده است

با گذشت چند روز از «لشکرکشی» فرانسه به کمک دوستان اروپایی و آمریکایی خود به غرب آفریقا، دلایل پشت پرده این حمله کم‌کم مشخص شده که نشان‌دهنده نیت واقعی طراحان این بازی سیاسی- نظامی است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.