دولت از مالیات مردم به بازیکن پورشه سوار کمک می‌کند

عضو کمیته فوتبال فراکسیون ورزش گفت: دولت ایران از جیب مردم مالیات اخذ می‌کند تا به بازیکن پورشه سوار کمک کند.

میانگین مالیات‌سالانه طلافروشان ۷۰۰هزارتومان

یکی از بندهای ابلاغی سیاستهای اقتصاد مقاومتی مربوط اصلاح نظام درآمدی دولت با افزایش سهم درآمدهای مالیاتی و در کنار آن شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی و دیگر بخش‌ها است.

مدیریت مالیات مسئول جهادی می‌طلبد نه وزیر کاخ‌نشین

اکنون به ظاهر 50 درصد مخارج کشور به درآمدهای نفتی وابسته است، اما در حقیقت 70 درصد به نفت وابسته هستیم؛ در این خصوص برای اینکه از وضعیت فعلی رهایی یافته و از اتکای کشور به نفت کاسته شود باید از ثروتمندانی که ثروت خود را از راه‌هایی به غیر از تولید به دست آورده‌اند و اینکه سرمایه خود را در کارهای تولیدی و اشتغال‌زا وارد نمی‌کنند،‌ مالیات گرفته شود.

نقش بیمه‌های زندگی در تأمین مالی بلندمدت

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به معافیت صنعت بیمه از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در اصلاحیه قانون گفت: نقش بیمه‌های زندگی در تأمین مالی سرمایه‌ گذاری‌های بلند مدت اهمیت زیادی دارد.

مرتکبان جرایم مالیاتی مسئول پرداخت جریمه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم موافقت کردند که مرتکبان جرایم مالیاتی مسئول پرداخت اصل مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی به تشخیص سازمان امور مالیاتی هستند.

قانونی نبودن روش اخذ مالیات ارزش افزوده

مشاور مالیاتی جامعه انجمن‌های اصناف و بازار گفت: روش اجرایی و شیوه گرفتن مالیات بر ارزش افزوده کنونی سازمان مالیاتی مطابق با قانون نیست و برخی ممیزان برخورد سلیقه‌ای می‌کنند.

ثبت کد اقتصادی در معاملات الزامی شد

نمایندگان مجلس در جلسه امروز خود مقرر کردند که ثبت کد اقتصادی در معاملات الزامی شود.

فرار مالیاتی، انباشت ثروت دانه درشت ها

مالیات ها در کشور نقش اندکی در تامین درآمد دولت در بودجه دارند و به جای صد درصد درآمد دولت در بودجه ی سالیانه در برخی از کشورها در ایران مالیات میان ۲۵ تا ۳۰ درصد درآمد دولت را تامین می کند.

ایران، بهشت پولداران غیر قانونی

کشور ما بهشت کسانی است که میخواهند بصورت غیرفانونی پولدار شوند چراکه بانک های ما برای کسی که میخواهد پول هنگفت، در حسابش بگذارد نوشابه باز میکنند و اصلا به وی نمی‌گویند که این پول را از کجا آورده ای بلکه تمام مجموعه بانکی در مقابل او تعظیم می‌کنند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.