محمدحسین بدری، ژورنالیستِ اجتماعیِ زاینده

بدری ضمن پرداختن به موضوعات مهم و داشتن نشریات مختلف فرهنگی و اجتماعی، قلم ساده و روانی دارد. به‌ندرت از عبارات پیچیده در متن او خبری هست. متن سرشار از نشانه‌شناسی و موضع‌گیری و تحلیل است اما هرگز پیچیده و ثقیل نشده است، آن هم از نویسنده‌ای که دکترای فقه و حقوق می‌خواند و سروکارش با عبارات ثقیل است.

روایت مردمی که در رسانه‌های سراسری نیستند در ماهنامه «مهرنو»

هفتمین شماره از ماهنامه مهر نو منتشر شد. یادداشت‌هایی با عنوان «هیچ کس نباید بخوابد» نوشته حسن رحیم‌پور ازغدی، «دنبال ثواب نباشید» از یوسفعلی میرشکاک، «دنیا مثل گونی است!» نوشته محمد صادق کوشکی، «مکتب غذاهای سنتی ایران» نوشته ابراهیم رزاقی، «روایت مردمی که در رسانه‌های سراسری نیستند» نوشته وحید جلیلی و نیز «چرا سازمان بر محتوا غلبه می‌کند؟» نوشته حسن فتاح پور از جمله آثاری هستند که در این شماره از این ماهنامه به چاپ رسیده‌اند.

پرونده‌­ای درباره کارت‌های عروسی در ماهنامه «مهرنو»

شماره ششم دوره جدید مهرنو با پرونده­ای درباره کارت‌های عروسی منتشر شد. پرونده کارت‌های عروسی مهرنو، کارت‌های عروسی حدود 50 سال گذشته را بررسی کرده و ضمن انتشار گفت‌وگوهایی با کارت‌فروش قدیمی میدان بهارستان و بانو فروغ اعظم که 60 سال از مجلس عروسی‌اش می‌گذرد، مطالبی درباره کارت‌های عروسی در کشورهای عربی و افغانستان هم با خود دارد.

پرونده‌ای درباره سلامتی کلیه در ماهنامه «مهرنو»

شماره پنجم از دوره جدید ماهنامه مهرنو با پرونده‌ای درباره سلامتی، پیوند و بیماری‌های کلیه منتشر شد. در این بخش گفت‌وگو با دکتر ناصر سیم‌فروش، رییس قطب ارولوژی و پیوند کلیه خاورمیانه درباره بیماری‌های کلیه و پیوند آن و نیز گزارشی از وضعیت خرید و فروش کلیه در کشور به چاپ رسیده است. در این پرونده اطلاعات جالبی درباره علامت‌های نارسایی و بیماری کلیه هم در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

گفتاری منتشر نشده از آوینی درباره فرهنگ و تبلیغات در شماره جدید «مهرنو»

چهارمین شماره از ماهنامه «مهرنو» منتشر شد. در این شماره گفتاری منتشر نشده از سید مرتضی آوینی درباره فرهنگ، تبلیغات و مفهوم حقیقی هنر با عنوان «تلویزیون دست انقلاب نیافتاده است» به چاپ رسیده است. گفتگویی با عنوان «برای همه پیکان سوارها» با رضا یزدانی درباره پیکان موسیقی اجتماعی و باقی ماجرا و مصاحبه با ساندویچ فروشی که وقت نماز مغازه‌اش را با وجودی که وقت ناهار است می‌بندد از خواندنی‌های این شماره است.

مصائب زندگی در خوابگاه و مشکلات کشاورزی در ماهنامه «مهرنو»

شماره سوم از دوره جدید ماهنامه «مهرنو» به سردبیری محمد حسین بدری منتشر شد. در بخش «یادداشت» نشریه، می‌توان به یادداشت‌هایی به قلم دکتر ابراهیم رزاقی، محمد علی علومی، حجت الاسلام مهدی همازاده، سعید قاسمی، حسین بهزاد، سهیل کریمی، سعید مستغاثی، سید ناصر هاشم زاده، نعمت الله سعیدی اشاره کرد. در صفحات پایانی نشریه عکس‌های نابی را از دریچه دوربین محمد مهدی شیخ صراف و مهتاب ترک بیات از کشور افغانستان به نظاره خواهیم نشست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.