خواندنی‌های کتاب «عبد و مولا»ی پناهیان

ای بنده‌ی خدا! تو چه بخواهی و چه نخواهی عبد هستی، پس چرا می‌خواهی از حقیقت خودت دور شوی؟ در بعضی از امور که تو اصلاً حق انتخاب نداری، انرژی‌ات را الکی در این امور مصرف نکن. بپذیر که عبد هستی و انرژی و توان خودت را از اینجا به بعد صرف کن. خوشا به سعادت کسی که بعد از پذیرش بندگی، فکر و خیال خودش را صرف این می‌کند که از توانایی‌هایش چگونه استفاده کند.

پایگاه جامع محتوایی اعتکاف به روز رسانی شد

در آستانه ماه مبارک رجب و ولادت امیرالمومنین(علیه السلام) و ایام پر خیر و برکت اعتکاف، پایگاه جامع محتوایی اعتکاف به روز رسانی شد.

پادکست: بارش رگبار تند رحمت الهی

به مناسبت حلول ماه رجب المرجب ماه اطاعت و بندگی پادکست بارش رگبار تند رحمت الهی توسط سرویس چند‌رسانه‌ای تریبون مستضعفین تولید و منتشر شد.

دانلود: مناجات رجبیه با صدای میثم مطیعی

مناجات زیبا و دلنشین «أین الرجبیون» با نوای حاج میثم مطیعی

اعتکاف از مظاهر قدرت انقلاب اسلامی در نهادسازی است

البتّه من شنیده‌‌ام؛ بعضی از این مساجد کأنّه از این شوق و ذوق مردم استفاده میکنند، یک پولهای زیادی از این کسانی‌‌که میروند میگیرند؛ این‌‌جور هم نباید باشد. پول گرفتن از آنها عیب ندارد، بهتر همین است – کاری که مردم کمک مالی بکنند و اشتراک مالی پیدا کنند، اصلاً برکت پیدا میکند. از خصوصیّات پول مردم و کمک مردم، برکت داشتن است – منتها مراقبت کنند که این به یک دستگاه پول‌‌سازی و مانند اینها تبدیل نشود.

«لیله الرغائب» بهانه‌ای برای تولد دوباره

نگاهی به آن‌چه میرزا جواد آقای ملکی تبریزی در المراقبات و صاحب مفاتیح الجنان در اعمال این ماه آورده‌اند بیان‌گر آنست که ماه رجب ماه استغفار و توبه به درگاه الهی است. اعجاب این ماه و اولین شب جمعه آن، وعده‌ی خدای متعال است به بخشایش تمام گناهان آدمی هرچه قدر که بزرگ باشد. یعنی تولد و آغازی دوباره برای بهتر زیستن.

برخی اعمال مستحبی ماه رجب

پس از ماه‌ها انتظار، ماه بزرگ خدا ماه «رجب المرجب» از راه رسید، ماهی که عرفا و اولیای الهی آن را مقدمه حضور و درک ماه رمضان می‌دانند، ماهی که با خود نسیم رحمت الهی را برای بندگان درگاهش به ارمغان می‌آورد و رحمت نازله باری تعالی چون قطرات باران بر روی زمینیان می‌‌بارد و بی‌جهت نیست که رجب را «ماه أصَبّ» می‌نامند.

گزارش تصویری: درس خواندن در اعتکاف

به گزارش تریبون مستضعفین همزمانی ایام البیض ماه رجب و موسم اعتکاف با زمان امتحانات دانشگاه‌ها موجب گردیده است دانشجوها از این فرصت نیز برای درس خواندن بهره بگیرند.

اعمال مستحبی شب اول ماه رجب

ر اهمیت این ماه همین بس که پیامبر اکرم(ص) فرمودند: ماه رجب ماه بزرگ خداست و ماهى که حرمت و فضیلت به آن نمى‏رسد و جنگیدن با کافران در این ماه حرام است و رجب ماه خداست و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است کسى که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودى خدای بزرگ می‌شود و غضب الهى از او دور می‌شود و درى از درهاى جهنم بر روى او بسته شود.

مراسم لیلة‌الرغائب در حرم حضرت عبدالعظیم

همزمان با اولین پنجشنبه ماه رجب، مراسم ویژه لیلة الرغائب در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.