شنبه عید سعید فطر است

پدر علم نجوم ایران احتمال داد: در نتیجه محاسبات، دیدار هلال ماه موکول می شود به جمعه 30 ماه مبارک رمضان که به احتمال زیاد بعد از غروب آفتاب ماه نو دیده می شود.

چرا طلاق زیاد است

فردی به پیغمبر (ص) عرض کرد که دعا کنید خداوند مرا مستجاب الدعوه قرار دهد، گفت: غذای خود را حلال کن مستجاب‌الدعوه می‌شوی! حتی به او نگفت نماز شب بخوان یا حج برو، بلکه تنها گفت غذایت را حلال کن! حال چه مقدار زندگی خانوادگی امروز ما با قرآن کریم هماهنگ است که اگر اینطور است چرا این همه طلاق و اختلاف داریم؟

چرا خداوند رمضان را ماه مبارکی خوانده است

پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس به ماه رمضان برسد، هر روز، هفتاد هزار فرشته براى او آمرزش مى‏‌طلبند و براى او در برابر هر سجده‏‌اى که در ماه رمضان به جا آورده است، درختى خواهد بود که سوار، در سایه آن باید پانصد سال راه برود.

رفع مشکل یبوست روزه‌داران با میوه و سبزی

یک متخصص تغذیه به روزه‌داران توصیه کرد تا با خوردن میوه و سبزی مشکل یبوست را درمان و از خوردن غذاهای چرب و سرخ‌کردنی که موجب سوءهاضمه و نفخ می‌شود، خودداری کنند.

دلایل گرانی میوه اعلام شد

در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته اعلام شد میوه به حد کافی در کشور تولید می‌شود و نیاز به واردات نیست و علت گرانی میوه عدم‌مدیریت در توزیع و شکاف بین عرضه و تقاضا است.

کشف شهدا بدون حکمت پروردگار نیست

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: فلسفه بازگشت تدریجی شهدا بعد از گذشته 25 سال از پایان دفاع مقدس بدون حکمت پروردگار نیست و دارای آثار و برکات فراوانی است.

نشانه‌های سکولاریسم اداری در تصمیم دولت

حقوق اداری در جوامع مدرن بر رضایت مردمی از نهاد دولت نهاده شده است. در ماه رمضان امسال که روز شرعی از چهار صبح تا نزدیک 9 شب امتداد دارد، عملا امکان همبستگی خانواده ها به تغییر ساعات کار وابسته است؛ با توجه به شکل کار در اکثر مراکز اداری، می‌توان ساعات نماز و ناهار هر روزه را به جای محل های کار، به خانه ها واگذار کرد.

وقتی باز هم افکار عمومی محرم دولت نبود

ماه رمضان نزدیک است و به زودی نوای ملکوتی رمضان از سفرهای افطار مردم شنیده می شود.سفره های افطاری که قوت غالبشان نان است و با گرانی های چند سال اخیر کالاهای اساسی، کوچکتر و کوچکتر شده و می شوند.

برخورد جدی با گرانفروشان در ماه‌رمضان

رئیس گشت‌های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران از فعالیت 12 ساعته تعزیرات حکومتی در ایام ماه مبارک رمضان برای رسیدگی به تخلفات خبر داد.

جدول پارامترهای محاسباتی رویت هلال ماه

انجمن نجوم آماتوری ایران، وضعیت رؤیت پذیری هلال شامگاهی رمضان ۱۴۳۶ را تعیین کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.