عملی که عبور از صراط را آسان می کند

ماهی که حمل‏ كنندگان عرش الهى، آن را بزرگ مى‏ دارند و به حقّ و منزلت آن آگاهى دارند و آن ماهى است كه روزى مؤمنان در آن ماه براى ماه رمضان فزونى يابد و بهشت‏ها در آن ماه آراسته گردند و همانا از آن رو «شعبان» نام گرفت.

صوت: وداع با شعبان‌ با نوای میثم مطیعی

اندک اندک آماده می‌شویم با ماه شعبان المعظم وداع کنیم و خود را برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده سازیم.

دعای امام رضا(ع) برای پایان ماه شعبان‌+صوت

امام رضا(ع) در توصیه‌ای به اباصلت می‌فرماید: آنچه از اعمال خیر در ماه شعبان از انجام آن کوتاهى کرده‏اى در چند روزى که باقى مانده تدارک کن و از گناهان و نافرمانی­هایت به‏سوى خدا باز گرد و توبه نما، تا ماه خدا به تو رو کرده باشد.

صوت: «مناجات شعبانیه» با نوای میثم مطیعی

ماه میهمانی خدا در راه است خوب است اندکی در مناجات شعبانیه تأمل کنیم و با توسل به ائمه اطهار(ع) در زمره میهمانان خاص سفره کرامت الهی قرار گیریم.

گزیده سخنان امام خمینی (س) در باب «مناجات شعبانیه»

مناجات «شعبانیه» را خواندید؟ بخوانید آقا! مناجات شعبانیه از مناجات هایی است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند، انسان را به یک جایی می‌رساند. آن کسی که این مناجات را گفته و همه ائمه هم به حسب روایت می خواندند، اینها، آنهایی بودند که وارسته از همه چیز بودند. مع ذلک آن طور مناجات می کردند.

ذکر روزهای آخر ماه شعبان

از خدا بترس و توكّل كن بر خدا در پنهان و آشكار امور خود و هر كه بر خدا توكّل كند خدا بس است او را و بسيار بخوان در بقيّه اين ماه اين دعا را :خدايا اگر در آن قسمت از ماه شعبان كه گذشته ما را نيامرزيده اى در آن قسمت كه از اين ماه مانده بيامرزمان

اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری: دوشنبه آخر ماه شعبان است

دفتر مقام معظّم رهبری در اطلاعیه‌ای اعلام كرد بدلیل به اثبات نرسیدن رؤیت ماه مبارك رمضان، دوشنبه 10 مرداد، روز آخر ماه شعبان است.

شعبان رو به پایان می رود

اى اباصلت ماه شعبان بیشترش گذشت و این جمعه آخر آن است، پس آنچه از اعمال خیر که در این ماه در انجام آن کوتاهى کرده‏اى در این چند روزى که باقى مانده تدارک کن و بر تو باد به انجام آنچه به حال تو مفید است و ترک آنچه براى تو فایده‏اى ندارد.

پايه‌ريزى فرهنگى جديد بر مبناى اسلام فشار، سختى و شهادت دارد

مسئولان ما بايد بدانند كه انقلاب ما محدود به ايران نيست. انقلاب مردم ايران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمدارى حضرت حجت- ارواحنافداه- است كه خداوند بر همه مسلمانان و جهانيان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادى و مادى اگر لحظه‏‌اى مسئولين را از وظيفه‏‌اى كه بر عهده دارند منصرف كند، خطرى بزرگ و خيانتى سهمگين را به دنبال دارد.

شب نيمه شعبان، شبی هم‌پای شب قدر

شب نيمه شعبان از چنان اهميتي برخوردار است كه هم‌رديف و هم‌پاي شب‌هاي قدر قرار دارد و از اين موقعيت مي‌توان چون شب‌هاي قدر ماه مبارك رمضان براي كسب خيرات و بركات معنوي بهره برد و نهايت تلاش را براي كسب فيض داشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.