پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

قرآن وعترت جهان را به عدل می‌رساند

آیت الله جوادی آملی گفت: توافق هسته ای محصول ماه رمضان و دعای بسیاری از شما برادران و خواهران ایمانی در ایران اسلامی است. مهمترین وسیله ای که می تواند جهان را به صلح، عدل و عقل برساند قرآن و عترت است.

میراث ضرغامی

رمضان پرجنجال امسال تلویزیون ایران, دو روز پیش پایان یافت. در روزگار پایان تلویزیون‌های رسمی، تلویزیون ایران بار دیگر در مرکز توجه افکار عمومی قرار داشت.اما سایه سنگین مدیریت قبل،همچنان احساس می‌شود.

آيا در ماه رمضان آمرزيده شده‏‌ايم؟

اگر دیدید بعد از ماه رمضان، در رفتارها و کردارها و گفتارها تجدیدنظر کرده ‏اید، بدانيد كه لطف خدا شامل حال شما شده است، يعنی اگر داريم از خودمان مراقبت می‏ کنیم اين علامت آن است كه ما آمرزيده شده‏ ايم.

ضیافت‌الله، لقاء‌الله را به دنبال دارد

آیت الله جوادی آملی نوشت: اینکه در آخر ماه رمضان عید فطر می‌گیرند چون در حقیقت محصول ماه رمضان است. ضیافت الله، لقاء الله را به دنبال دارد. پس عظمت از آن ماه شوال نیست؛ بلکه از ماه رمضان است.

امام خمینی از چه کسی تبعیت می‌کردند؟

امام خمینی(ره) ناراحت می‌شدند که چرا بعضی­‌ها حرفشان را گوش نمی‌­دهند که الان هم بعضی­ افتخار می‌کنند و در خاطراتشان می‌نویسند مثلاً با امام مجادله می­‌کردیم. چون امام خودش را ششدانگ دست آیت‌الله العظمی شاه‌آبادی سپرده بود.

عکس: جنب‌وجوش افطار در کربلا

شهر مقدس کربلا در آستانه افطار، شاهد جنب‌و‌جوش بیشتر مردم و حضور دستفروشانی است که مواد غذایی و خوراکی خود را به صورت غیر بهداشتی در گذر زائران عرضه می‌کنند.

مطابق پیش‌بینی‌ها «شنبه» عید فطر است

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: پیش‌بینی می‌شود ماه مبارک رمضان 30 روزه باشد و احتمال ضعیفی در 29 روزه بودن آن وجود دارد. بنابراین به احتمال زیاد روز شنبه عید فطر است.

ولایت؛ شرط زندگی بهتر

پناهیان در مسجد امام صادق(ع) با بیان اینکه نگاه از بالا به زندگی شرط فردی و ولایت شرط اجتماعی زندگی بهتر است، گفت: روزی که همه بفهمند ولایت شرط زندگی بهتر است، روز ظهور خواهد بود.

آغاز سال واقعی، ۲۴‌ رمضان است

پناهیان گفت: سال جدید به معنای واقعی کلمه از روز بیست و سوم یا بیست و چهارم ماه مبارک رمضان شروع می‌شود؛ چون ارزاق تقسیم شده است و ما در مرحلۀ جدیدی از زندگی قرار گرفته‌ایم.

علت رزق فراوان بعضی احمق‌ها

پیغمبر اکرم(ص) می‌فرمایند: در انسان یک پاره گوشتی است که اگر آن سالم و درست باشد، دیگر اعضاء بدنش درست است و اگر آن بیمار باشد، دیگر اعضای بدنش هم فاسد و بیمار می‌شود و آن قلب است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.