چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

“چک، مثل #حلب، مثل ۲۰ درصد”

یکی از مهمترین موانع رشد اقتصاد و رونق کسب و کار در کشور، وضعیت چک است. تا جاییکه طبق اظهارات مسئولان قضایی کشور، بین بیش از ۱۵ میلیون پرونده قضائی تلنبار شده مردم، رتبه دوم متعلق به دعواهای چک است. سال‌های اخیر بخاطر رکود اقتصادی، عدد چک‌های برگشتی، آنقدر افتضاح شده که دولت کلا آمارش را محرمانه کرده و اعلام نمی‌کند.

برخی استقلال را انزوا تلقی می کنند

قدرت فقط نظامی نیست بلکه قدرت اقتصادی و علمی، فرهنگی و رسانه ای هم محسوب می شود. حتی قدرت هنری، صنعتی و تکنولوژی و هرچه باعث می شود تا دشمنان به شما طمع نکنند و سوار شما نشوند. از جمله این مصداق ها می توان به تولید و کار داخلی اشاره کرد. بنابر این تولید قدرت، ثروت و علم را برای جامعه و امت اسلامی یک واجب و فریضه دینی است. این امر حتی یک عبادت و جهاد هم محسوب می شود.

دلنوشته وحید جلیلی در اربعین عروج «احمدی‌سخا»

و این حالا، سخاست که سخن می‌گوید به تیغ هنر.

بیست سال پس از ترکتازی تکنوکرات‌ها، سراب سازندگی را فرو کشیده بود بیابان بیگانه پرستی و خودباختگی. و سر بر کرده بود سروستان آزادگی و عدالتخواهی. روشن شده بود دیده‌ی امت به روشن‌ها و شهریاری‌ها : «ما می توانیم»!

برخی مسئولان صراحتاً می‌گویند آب خوردنمان با اراده غرب است

رحیم پورازغدی با بیان اینکه غرب در تلاش است تاریخ جعلی بسازد تا به کودکشان بگوید «شما می‌توانید» خاطر نشان کرد: متأسفانه نمی‌توانیم در آموزش و پرورش گفتمان سازی کنیم مگر اینکه فرزندانمان بعد از 12 سال درس خواندن پس از بیرون آمدن از محیط آموزشی بتوانند بگویند که چه کسی هستند؟ در برابر چه کسانی مسئول هستند؟ چه حقوقی دارند یا ندارند؟ و چه توانی برای حل مشکلات جامعه دارند و بر این باور باشند که می‌توانیم.

مدیران فرهنگی ما درک هنری ندارند

بحث معرفی دستاوردهای ایران خیلی جای کار دارد. مثل بقیه چیزهایی که جای کار دارد. در حوزه کتاب بخوانیم، دوباره یک عالم چاله هست که باید آسیب شناسی شود و کار شود. حالا با این اوصاف چرا بچه ها بی کارند؟ درد است دیگر. حتماً باید اسرائیل بزند غزه را با خاک یکسان بکند که ما موضوع پیدا کنیم و کار کنیم؟

بزرگترین مانع پیشرفت، تصور «ما نمی توانیم» مدیران است

در حوزه تولید علوم نانو ما تا آخر سال 2014 جایگاه هفتم دنیا را داشته ایم. اما در حوزه فناوری نانو با این رتبه فاصله داریم و در میان 10 کشور برتر تولیدکننده علوم هستیم اما از نظر فناوری، تعداد محصولا و حجم بازار چنین جایگاهی نداریم. البته شاخص خیلی دقیقی نیز برای اندازه گیری این معیار وجود ندارد. اما حس عمومی این است که به خوبی تولید علم، تولید محصول و بازارمان به این خوبی نیست.

با تکرار زبانی اقتصاد مقاومتی هیچ اتفاقی نمی‌افتد

باید تلاش کنید در بخش‌های مختلف کشور مسئله «ما می‌توانیم» را در عمل به مردم نشان دهید و با شناخت خلأها و نیازهای کشور، به سمت انجام کارهای نکرده و زمین مانده بروید.

قدس و کربلایی که زیر سایه آمریکا زیارت شود سیاحت است نه زیارت

امام خمینی(ره) در مورد مذهب می فرمودند: مذهب را درست بشناسید شیعه و مکتب اهل بیت و قران را درست بشناسید. مذهب مغازه و دکان برای ما نیست. مذهب تکلیف آور است. مذهب راه رشد و سبک زندگی است. مذهب تشریفات نیست. این مذهب می خواهد فضا را برای مستکبرین در سراسر زمین تنگ کند. چنان که نتوانند بیش از این مستضعفین را استعمار کنند. باید بترسند. ما از اهل بیت و سیره انبیا آموختیم که مستضعفین در سراسر جهان باید مجتمع شوند و بر مستکبرین انقلاب کنند و اجازه ندهند حقوقشان را تضییع کنند.

روحانی: همه باید پشت سر شعار «ما می‌توانیم» حرکت کنیم

شت: شعار ما می‌توانیم که مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید دارند شعار به حقی است که همه باید پشت سر این شعار حرکت کنیم اما این ما می‌توانیم باید در چارچوب برنامه جامع و نقشه جامع پژوهش کشور باشد و الا در مسیری حرکت می‌کنیم که ده‌ها سال زمان نیاز دارد به آن برسیم در حالیکه در مسیر دیگری با زمان کمتری به آن دست می‌یابیم.

همایش معرفی پروژه « ابر رایانه ملی»

اولین جلسه از سلسله همایش های با عنوان «ما می توانیم» روز دوشنبه ۱۶ اسفند ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷ با موضوع «معرفی پروژه ابر رایانه ملی» با حضور آقایان دکتر اکبری و دکتر شریفیان از مسئولین پروژه و تنی چند از دانشجویان فعال در این زمینه در محل آمفی تئاتر دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار می گردد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.