تخصیص ارز مبادله‌ای محقق نشد

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: در پایان سال 91 تخصیص ارز مبادله‌‌ای برای واردات IT اعلام شد، اما به دلیل روند طولانی تاکنون فعالی در این بازار ارز دریافت نکرده و واردات لپ‌تاپ، نوت‌بوک و تبلت با ارز آزاد انجام می‌شود.

انتقال ارز به مناطق آزاد ممنوع شد

در پی مصوبه بانک مرکزی پرداخت تسهیلات ارزی و همچنین انتقال منابع ارزی از سرزمین اصلی به مناطق آزاد ممنوع شده است.

آیا خودروسازان ارز مبادله‌ای می‌گیرند؟

رئیس شورای رقابت از ارسال نامه ‌فوری خود به بانک مرکزی برای تعیین تکلیف میزان اختصاص ارز مبادله ای به خودروسازان خبر داد و گفت: تنها منبع اطلاعاتی از میزان اختصاص ارز به خودروسازان بانک مرکزی است که هنوز پاسخی به نامه نداده است.

مرکز مبادلات ارزی هرگز تعطيل نمی‌شود

اگر نرخ ارز مرجع براساس مصوبه بودجه سال جاري که در مجلس در حال بررسي است، تغيير کند پس به طور حتم ما به التفاوت نرخ ارز مرجع فعلي با نرخ ارز مرجع جديد تعيين و به واردکنندگان کالاهاي اساسي پرداخت خواهد شد.

حذف تدریجی دلار و یورو مبادلاتی

اعمال محدودیت‌های جدید ارزی این روزها در حالی ادامه دارد که مشاهدات میدانی از حذف تدریجی دلار و یورو در مرکز مبادلات ارزی به روایت فعالان اقتصادی حکایت دارد و در این میان، در این مرکز به واردکنندگان و تجار، دریافت روپیه هند، یوآن چین و وون کره جنوبی پیشنهاد می‌شود.

لیست کالاهایی که ارزان می‌شوند

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی خبر داد: تصمیم بزرگ ارزی دولت گرفته شده است، به طوری که عمده منابع ارزی با یک نمودار صعودی در یک برنامه زمان‌بندی مشخص به این مرکز هدایت خواهد شد.

طلا مشمول دریافت ارز مبادله‌ای نیست

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور خبر داد: براساس قانون پولی و بانکی کشور وقانون عملیات بانکداری بدون ربا کنترل و مدیریت بازار طلا از اختیارات بانک مرکزی بوده است.

قیمت‌گذاری سکه و طلا برمبنای ارز مبادلاتی منتفی شد

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: قیمت‌گذاری سکه و طلا همچنان براساس بازار خواهد بود. برهمین اساس، تغییر نحوه قیمت‌گذاری طلا و سکه و جایگزینی ارز مبادلاتی به جای ارز بازار منتفی است.

نحوه قیمت‌گذاری طلا و سکه تغییر کرد

باتوجه به دستورالعمل اعلام شده نرخ ارزهای خارجی مطابق با نرخ اتاق مبادلاتی ارزی است و اعلام نرخهای طلا و سکه براین اساس خواهد بود.

مرکز مبادلات ارزی کاملا مجازی می‌شود

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی گفت: به تدریج با فعال شدن شعب ارزی بانکهای عامل در پذیرش ثبت سفارش‌های واردات مراجعه مشتریان به این مرکز کاهش می‌یابد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.