سازمان توسعه و تجارت یا خانه تیمی واردات!

کمیته‌ دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی واردات‌محوری و خام‌فروشی را مانع اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی و استقلال، در شرایط جنگ اقتصادی دانسته و به همین دلیل از مسئولان خواستار رسیدگی و تحقق مطالباتی نظیر خارج کردن سرمایهٔ ملت از جیب واردات‌چی‌ها و خام‌فروشان، جلوگیری از رانت‌خواران این عرصه‌ها و بالا بردن هزینه سوداگری در آن‌ها، اتکا به تولید داخل و اولویت‌ها، مقدم بر واردات کالای لوکس برای طبقه‌ مرفه و عدم روزمرگی بی‌برنامگی وزارت صنعت برای توسعه صنعتی کشور شد.

اسامی بدهکاران بانکی اعلام می‌شود

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به این مطلب که مدیر عامل پدیده از کشور خارج نشده است گفت: موضوع بدهی ۹۴ هزار میلیاردی پدیده درست نیست.

مبارزه با فساد در حال سخت‌تر شدن است

نادران معتقد است علت سخت‌تر شدن مبارزه با فساد این است که آنهایی که در این نظامات به وجود آمدند، امروز به نقاط حساس تصمیم‌گیری در نظام برنامه‌ریزی کشور پیوند خورده‌ و یک «شبکه تار عنکبوتی» فوق‌العاده پیچیده را درست کرده‌اند.

پشت پرده حملات جدید علیه قوه قضاییه

طی روزهای گذشته و مقارن با هفته قوه قضاییه ، تلاش‌ها و تحرکاتی از سوی رسانه های ضدانقلاب، فتنه و بیگانه بالا گرفته است تا خدمات و دستاوردهای این قوه برای احقاق حقوق مردم و اجرای قانون و عدالت به اصطلاح نادیده گرفته شود.

بازخوانی فرمان هشت ماده‌‌اى رهبرانقلاب

به بهانه ۱۰ اردیبهشت و در آستانه دوازدهمین سالگرد صدور فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری برای مبارزه با مفاسد اقتصادی متن این پیام خطاب به روسای قوا بازخوانی شد.

آیت‌الله لاریجانی: قوه قضاییه تابع حرفها و تهمت ها نیست

رئیس قوه قضاییه تمام مسئولان، رسانه‌ها و افراد حقیقی و حقوقی را به رعایت حرمت و حفظ شان و جایگاه دستگاه قضایی فراخواند و گفت:‌ دستگاه قضایی باید برای همه محترم باشد.

ضعف آموزه‌های دینی مانع برخورد با فساد

عدم شناخت آموزه‌های دينی ما را به انحراف از اين آموزه‌ها سوق می‌دهد، به جای اينكه قانونمند باشيم، قانون‌گريز می‌شويم و با مسائل، سياسی برخورد می‌كنيم، در صورتی كه برای اجرای آموزه‌های دينی و تقيد به اصول انقلاب اسلامی بايد مدافع برخورد قانونی با مفاسد باشيم.

خلأ نظارت عمومی نقصان مبارزه با مفاسد

در بحث نظارت عمومی نتوانسته و يا نخواسته‌ايم يك سازوكار مدون، قانونی، جامع، هدفمند و نظام‌مندی ارائه كنيم كه با توجه به آموزه‌های صريح دينی بتواند با مفاسد در سطوح سياسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مقابله جدی و مؤثری داشته باشد.

واکاوی فرمان 8 ماده‌ای رهبر انقلاب؛ دستوری که شنیده نشد

چند سال قبل از این -‌نمی‌دانم حالا ده سال است یا بیشتر است‌- من توصیه‌هاى مؤكدى را راجع به مقابله‌ى با فساد اقتصادى به مسئولین كشور كردم. استقبال هم كردند، اما خب، اگر عمل می‌كردند، دیگر این فساد بانكى اخیر كه حالا همه‌ى روزنامه‌ها و همه‌ى دستگاه‌ها و همه‌ى ذهن‌ها را پر كرده، پیش نمى‌آمد

برای اثبات «پاکترین دولت تاریخ کشور» فوراً «سکوت» را بشکنید

خبر اختلاس سه میلیاردی با توجه به شرایط اقتصادی کشور به خودی خود تعجب‌برانگیز است اما زمانی که رییس‌جمهور در جمع مردم قرار می‌گیرد و رسما می‌گوید سکوتش در این‌باره مدت‌دار نخواهد بود و اگر از سوی وی تاکنون توضیحی داده نشده به خاطر مقام معظم رهبری بوده است، شگفتی به وجود آمده چند برابر می‌شود.