پارادوکس در رفتار جامعه غربی

دادستان کل کشور اظهار داشت: غربی‌ها و سازمان ملل در مواقعی ایران را در امر مبارزه با مواد مخدر مورد تقدیر قرار می‌دهند، اما در مواقعی نیز با صدور قطعنامه‌ها برخورد قاطع ما با قاچاقچیان را زیر سوال می‌برند که این تناقض و پارادوکس است.

کشف بیش از 490 تن انواع مواد مخدر

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از انجام 1800 مورد عملیات در سطح کشور در امر مبارزه با مواد مخدر اشاره داشت و گفت: در این درگیری‌ها 10 نفر از همکاران ما شهید شده و 490 تن مواد مخدر کشف شد.

چگونگی برخورد با «جرایم مواد مخدر»

قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب 1367 به‌رغم اصلاحاتی که در سال‌های 76 و 89 داشته است، اما به عقیده برخی از حقوقدانان از این ضعف رنج می‌برد که بر کیفر بیش از اصلاح و درمان تاکید می‌کند.

بزرگ‌ترین دغدغه مردم، اعتیاد و مواد مخدر است

وزیر کشور با بیان اینکه بزرگ‌ترین دغدغه مردم طبق نظرسنجی، اعتیاد و مواد مخدر است، گفت: ‌۴۰ تا ۴۵ درصد زندانیان ما مرتبط با مواد مخدر هستند.

فهرست داروهای مخدر تصویب شد

رئیس کارگروه کاهش تقاضا در کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فهرست داروهای حاوی مخدر به تصویب مجمع رسیده و از این پس مطابق آن مجازات حاملان مواد مخدر تعیین می‌شود.

ایران و روسیه؛ متحد یا رقیب؟

پایگاه تحلیلی «کلاب والدای» نگاهی دارد بر روابط ایران و روسیه و در پس قدرت و نفوذ دو کشور در منطقه آسیای میانه، نقش مهمی که این دو کشور در منطقه بازی می‌کنند را بررسی کرده است.

مصرف کننده«ماشروم»1 متر را 100 متر می‌بیند

می‌گفت در جاده چالوس با اژدها ملاقات کرده و با ماشین وارد دهن اژدها شده اما شکم اژدها پر بوده از دختران زیبا که به همراه پدرانشان ایستاده بودند و بعد از خواستگاری از یکی از همین دختران در بیمارستان به هوش آمده است.

مافیای مواد مخدر در ایران وجود ندارد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: خوشبختانه در ایران مافیای مواد مخدر وجود ندارد و به مردم قول می‌دهیم با عناصر اصلی که به صورت مسلحانه مواد مخدر را وارد کشور می‌کنند، برخورد کنیم.

افزایش آمار ابتلا به ایدز از طریق روابط جنسی

مدیر کل توسعه مشارکت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی در کشور کاهش نیافته گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی شیب سن به سمت پایین بوده و آسیب های ما زنانه تر شده است.

آلوده‌ترین استان‌ها به مواد مخدر

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر استان‌های «تهران»، «کرمان»، «خوزستان» و «لرستان» را دارای بیشترین مصرف‌کننده مواد مخدر عنوان کرد.